Chado: The Way of Tea

Arnavutköy’de , Arnavutköy’ün sakinliğine ve zarifliğine yakışan ufacık bir dükkan Chado. İsminin ilham kaynağı, Japonca’da çay yaprağının fincanda önümüze gelene kadar yaşadığı hazırlanma seramonisini betimleyen 2 kelime : “Çayın Yolu” İngilizce çevirisi ise “The Way of Tea”.

Chado: The Way of Tea

Rivayete göre,  Çin imparatoru Shennong, ateşin üzerinde su ısıtırken, rüzgarın taşıdığı çay yaprakları suya düşer ve kaynamaya başlar. Başta içeceğin yeni tadını beğenmeyen imparator, sağlık üzerinde yarattığı olumlu etkileri gözlemlemek adına bu yöntemle su hazırlamaya devam eder. 5000 yıl önce gerçekleşen bu güzel tesadüf bugün bize keyifli anlara eşlikçi vazgeçilmez çayı kazandırıyor.

Chado: The Way of Tea

Chado, dünyanın dört bir yanından farklı çayları koklayıp tadabileceğiniz ; dilerseniz kendi harmanınızı oluşturabileceğiniz, Arnavutköy’ün sessiz sokaklarını çay eşliğinde dinleyebileceğiniz güzel bir deneyim vaadediyor bizlere.

Yakın zamanda Akmerkez WePublic içerisinde de yer alan Chado’ya doğru çay demleme teknikleri, keyifli çay hikayeleri ve kendinize en uygun çayı bulmak için  uğramayı unutmayın.

Daha fazla detay için buradan sitesine ulaşabilirsiniz.

Yorumlar