Haziran Ayında Burçlar için Gökyüzü Neler Anlatıyor?

Haziran ayı burçlar için de başladı! Temmuz ayında olacak önemli tutulmalardan önceki son çıkışa hoş geldiniz! Bu ay için genel anlamda hazırlık ve düzenleme ayı desek yalan olmaz. Özellikle Haziran’ın 2. haftası itibariyle farkındalık dolu günler başlayacağı için ilk 2 haftasında düzenleyici, toparlayıcı enerjileri hayatınızdaki gerekli alanlar için kullanabilirsiniz.

Bakalım bizi önümüzdeki günlerde neler bekliyor?

 

3 Haziran: İkizler Burcunda Yeni Ay

3 Haziran günü öğle saatlerinde İkizler burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Sevgili Merkür bu yeni ayda başrolü oynuyor. Jüpiter ve Neptün de açılarıyla yeni aya dokunacak. Bu ne demek? Kendinizi ifade ederken, yepyeni adımlarınızda dört nefes zaman tanıyıp öyle karar verin demek.

Haziran Ayında Burçlar için Gökyüzü Neler Anlatıyor?
Haziran Ayında Burçlar için Gökyüzü Neler Anlatıyor?

İkizler’in ergen çocuk enerjisiyle beraber iletişim kurmaya, sosyalleşmeye fazla hevesli, harekete geçmeye ve abartmaya biraz yatkın olunabilir. Tepkileriniz normalinden fazla olup öne atılmaya çok istekli olabilirsiniz.

13 Haziran’a kadar bu tip büyük dürtülerinize mesafeli olunmasında fayda var. Bir heyecanla “yaparım”,”ederim” deyip sonrasında fikrinizi değiştirmeniz kuvvetle muhtemel. Bu yüzden tekrar tekrar düşünüp, karar vermeden önce araya zaman koyup sonrasında karar verebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken; Jüpiter’in getirdiği abartı duyguları fark ederek ilerlemeniz. Duygularınızdaki abartı aksi takdirde yorucu olabilir.

Yeni niyetler için ideal günler; 4 Haziran –  6 Haziran arası.

Bu yeni aydan biraz daha fazla etkilenecek burçlar; İkizler, Başak, Balık ve Yay.

 

4 Haziran: Merkür Yengeç Burcunda

27 Haziran’a kadar iletişim şekilleriniz, düşünce tarzlarınız daha şefkat dolu, daha ailevi bağları ön plana çıkaracak şekilde olabilir. Zihin kalıplarınız duygularınızla şekillenmeye yatkın olacaktır.

 

9 Haziran: Venüs İkizler Burcunda 

Hayattan zevk alma, sevme biçimlerini temsil eden Venüs, 3 Temmuz’a kadar İkizler burcunda olacak.

Haziran Ayında Burçlar için Gökyüzü Neler Anlatıyor?
Haziran Ayında Burçlar için Gökyüzü Neler Anlatıyor?

Bu da ilişki kurma biçimlerinde eğlenceyi ve hızı getirecek. Ancak bu dönemde pek derin ilişkiler aramamakta fayda var. Çünkü fikirler ve hevesler çok çabuk değişebilir. Bunun yerine sosyalleşerek, yeni insanlar tanıyarak hızlı bir o kadar hafif enerjilerin tadını çıkarabilirsiniz.

 

17 Haziran: Yay Burcunda Dolunay

Jüpiter ve Venüs etkili bu dolunay, 17 Haziran 11.30 sularında Yay burcunda gerçekleşecek.

Dolunaylar dönüştürücü, kapatıcı, tamamlayıcı etkilere sahiptir. Bu dolunay iyicil, iyileştirici etkilerinin yanı sıra aldığı diğer sert açılarla karanlık taraflarla da yüzleştirici kuvvetli enerjilere sahip. Bu yüzden değerli.

Karanlık tarafları aydınlatırken onları olabildiğince dönüştürürken içsel sıkışmalar, anlamlandırılamayan gerginlikler ve belirsizlikler oluşabilir. Böyle anlarınızda duygunuza direnç göstermeden gelip geçmesine izin vermeniz daha sağlıklı olacaktır.

Haziran Ayında Burçlar için Gökyüzü Neler Anlatıyor?
Haziran Ayında Burçlar için Gökyüzü Neler Anlatıyor?

İnanç konuları olsun, yurtdışı konuları olsun, yabancı bazlı iletişimleriniz olsun bu dönemde esnek ve yaratıcı çözümler bularak dolunayın kuvvetli ışığını yararınıza kullanabilirsiniz. Bu konularda bir şeyleri görmek, netleştirmek adına yararlı zamanlar.

Temmuz başı başlayacak tutulmalar öncesi Jüpiter destekli bu dolunayı iç dünyanızı şifalandırmak için farklı bakış açıları deneyimleyerek ilerleyebilirsiniz.

Etkisi temmuz başına kadar sürecek.

Bu dolunaydan biraz daha fazla etkilenecek burçlar; İkizler, Başak, Balık ve Yay.

 

Yazın başlangıcı olarak adlandırılan temmuz ayı yoğun ve uzun vadede güçlü bir ay olacak. Temmuz ayında görüşünceye dek, gezegenlerin ve yıldızların rehberliğine güvenin ancak en çok kendi iç sesinize güvenin.

Mutlu bir haziran olsun!

Melis Şenol A.

Yorumlar