İstanbul’daki Şarap Butikleri

Bir önceki yazımızda hep birlikte uzun bir şarap üreticileri listesi ve şarap önerileri yapmıştık. Bugünün konusu ise önerilen bu lezzetli şarapları nerede bulabileceğiniz üzerine!

Evet, bazılarını marketlerde bulabiliyorsunuz ancak bir şarap butiğinde hem sohbet edip hem de almak istediğiniz şarap üzerine detaylı bilgi almak daha güzel olmaz mı? Ayrıca bazı şarap butiklerinde şarküteri ürünleri ve mezeler de bulunuyor, dolayısıyla aradığınız şarabın yanına lezzetli bir eşlikçi de alabilirsiniz.

Şarap üreticileri yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Anadolu Yakası

Bordo Salkım

İstanbul’daki Şarap Butikleri
İstanbul’daki Şarap Butikleri

Fenerbahçe’de bulunan Bordo Salkım, yerel üzümlere ağırlık veren bir şarapçı. Şarabın yapısıyla ve aromasıyla ilgili daha çok fikir sahibi olmanız için bir renklendirme sistemi kullanıyor, böylece daha önce duymadığınız bir şarap olsa bile renkler size şarap hakkında fikir veriyor. Bordo Salkım’ı ziyaret ettiğinizde seçtiğiniz şarapla uyumlu lezzetli mezeler ve şarküteri ürünleri de alabilirsiniz.

IG: @bordosalkim

 

AS Wine Store

İstanbul’daki Şarap Butikleri
İstanbul’daki Şarap Butikleri

AS Wine Store, Erenköy’deki ufak ve sempatik butiğiyle kendine bir çevre oluşturmuş durumda. Atilla Bey sohbet eşliğinde aradığınız şaraplar hakkında bilgi verirken, beğenebileceğiniz başka şarap tavsiyeleri de veriyor. Birçok üreticiden, farklı şaraplar bulabileceğiniz AS Wine Store ilk senesinde 25 bin şişe şarap satmış bile.

IG: @aswinestore

 

Vina Wine & More

İstanbul’daki Şarap Butikleri
İstanbul’daki Şarap Butikleri

Suadiye’nin yenisi Vina Wine & More, daha kapısından girer girmez sizde güzel hisler uyandırıyor. Kendinizi bir an için Avrupa’da hissedeceğiniz Vina’da hem yerel üreticilerden hem de yurt dışından şaraplar bulabilirsiniz.

IG: @vinawineandmore

 

Onlinemahzen

İstanbul’daki Şarap Butikleri
İstanbul’daki Şarap Butikleri

Çiftehavuzlar’da ve Ataşehir’de şubeleri bulunan Onlinemahzen’de piyasada bulmakta zorlandığınız şarapları bulabilirsiniz. Ayrıca henüz alacağınız şaraba karar vermemiş ve şarap tavsiyesine ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz!

IG: @onlinemahzenwinestore

 

Casa Botti Wines&Bites

Göztepe Parkı’nın paralelinde bulunan Casa Botti, güzel tasarımının yanı sıra, şarapseverleri farklı segmentlerdeki yerli ve yabancı birçok üreticinin şaraplarıyla buluşturuyor. Çiğdem Hanım istediğiniz tatlardaki şarapları seçmeniz için gerçekten çok yardımcı oluyor. Unutmadan, ilerleyen zamanlarda tadım noktası haline gelmeyi hedeflediklerini de şimdiden sizlere söylemeden geçemeyeceğiz.

IG: @casa.botti

 

Kavin Wine Shop

Caddebostan’da yer alan ve birçok şarap hatta dilerseniz viski markalarını rahatlıkla bulabileceğiniz bir butik. 18 yaşından büyük nihai tüketiciyseniz, sitelerinden stok durumlarını dahi kontrol edebiliyorsunuz.

IG: @kavinwineshop

 

Dionysos

Bağdat Caddesi üzerinde sayılabilecek bir konumda birbirinden güzel yerli şaraplara erişebilirken aynı zamanda yerli-ithal peynir ve şarküteri seçeneklerini inceleyebilir, birbirinden güzel ve benzersiz mezeleriyle de şarap keyfini artırabilirsiniz.

IG: @dionysos_cadde

 

Avrupa Yakası

Santé Wine & More

Adım Adım Gurme’yi takip edenlerin bu isme zaten aşina olduğunu düşünüyoruz 🙂 “Santé” Fransızca’da “şerefe” anlamına geliyor ve bizce bir şarap dükkanına çok yakışan bir isim olmuş! Yaklaşık 40 farklı üreticiden onlarca şarap ve farklı biralar bulabileceğiniz Santé Akatlar’da yer alıyor.

IG: @santewineandmore

 

Dekante

Göktürk’te Wine Bar ve İstinye Park’ta mağaza olarak karşınıza çıkan Dekante kendini bu sözle ifade ediyor: “Her şişenin açılışında, her servis yapıldığında bizim yaşadığımız heyecanı paylaşan insanlara hizmet vermek, bizim için dünyanın en büyük keyfi.” Göktürk’te keyifli sofralarda sizi şarapla buluşturan Dekante, İstinye Park’ta da aradığınız şarapları bulmanıza yardım ediyor; ayrıca butiklerinde farklı biralara da rastlayabilirsiniz.

IG: @dekantewinebar

 

Vinus Wine & Spirits

2013’ten beri Nişantaşı’nda hizmet veren, seçkin ve kaliteli şarapları bünyesinde bulunduran Vinus’da 50’den fazla yerel üreticiyi bulabilirsiniz. Ancak sadece bununla da kalmıyor, İtalyan ve Fransız şarapları, şampanya, prosecco, köpüklü şarap gibi birçok farklı içkiyi de satın alabiliyorsunuz.

IG: @vinus-wine-spirits-nisantas

 

Sensus Şarap Butiği

İstanbul’da Galata’da ve Kuruçeşme’de şubesi bulunan Sensus, sadece İstanbul’da değil Türkiye’nin farklı şehirlerinde de hizmet veriyor. Sensus’un yola çıkış amacı en güzel topraklarda, yani Türkiye’de yetişen üzümlerle üretilen lokal şarapların herkes tarafından bilinmesi. “İyi şarap pahalı olmak zorunda değildir!” sloganıyla 400’den fazla yerli şarabı raflarında barındırıyor. Galata şubesinde şarap içerken aynı zamanda lezzetli yemekler tadabilirsiniz, Kuruçeşme şubesinde ise şarabın yanına eşlik edecek birçok farklı peynir çeşidi bulabilirsiniz.

IG: @sensusgalata

 

La Cave Cihangir

Sadece şarapta değil viski, rom ve konyakta da iddialı olan La Cave bünyesinde 500’den fazla yerli ve ithal şarap barındırıyor. Esat Bey’in hoş sohbetiyle zenginleşen şarap butiği deneyimini eşsiz bir şarapla taçlandırmak sizin elinizde!

IG: @la-cave-cihangir

 

Comedus Wine, Beer and Cheese Shop

Farklı şarküteri ürünlerine ve organik yiyeceklere yer veren Comedus’a ilk adımı attığınızda ne alacağınızı seçmekte zorlanabilirsiniz. Butik şaraplar ve dünyadan biralar bulabileceğiniz Comedus, Pera’da yer alıyor.

IG: @comeduspera

 

Grape Wine Boutique

Türkiye’nin en güzel bağlarındaki en özel şarapları şarapseveler için Teşvikiye Mahallesi’ne getiren Grape Wine Boutique, sizleri aynı zamanda tanışmaya ve şaraplar hakkında konuşmaya da davet ediyor.

IG: @grapewineboutiqueistanbul

 

Kiffé

Kökeni (keyf / keyif) kelimesinden gelen “kiffé”; bir şeyden çok keyif almak, zevk almak, bir şeyi çok beğenmek anlamlarını taşımaktadır. Reşitpaşa’daki butik; zengin şarap, içki, şarküteri ve peynir çeşitlerini barındırıyor.

IG: @kiffe.tr

 

Grand Cru

Ataköy’de bulunan ve sadece şarap değil, birçok içkiye ev sahipliği yapan Grand Cru’ya gittiğinizde içeceğiniz şarap hakkında bilgi sahibi kişilerle sohbet etme şansını da yakalayabilirsiniz.

IG: @grandcru_ist

Yorumlar