İstanbul’da Öne Çıkan 5 Ocakbaşı

Şöyle sıcağı hissedip rakıları tokuşturarak, arkada da güzel bir Zeki Müren şarkısı yakaladık mı değmeyin keyfimize!

O steak bu steak, marine edilmiş, dinlendirilmiş etler derken yeni nesil etçilere doyduk ve İstanbul‘daki en keyifli, en kültürümüzün bağrından kopan ve en sevdiğimiz ocakbaşı’larını sizler için listeyelim dedik!
 

Güler Ocakbaşı

Elmadağ’da yer alan Güler Ocakbaşı nezih, ufak ve samimi bir mekandır. Mezeleri bile gayet doyurucu olmakla beraber fıstıklı kebabı ve fındık lahmacununu mutlaka deneyin!  Böbrek ve ciğer gibi her yerde bulunamayacak seçenekleriyle de takdiri kazanmıştır.

  • A: Esentepe Mahallesi, Keskin Kalem Sokak, No 37, Şişli, İstanbul
  • IG: @gulerocakbasi

 

Adana İl Sınırı

Dekorasyonu hoş, Adanalıların memleket sevgisi üzerine oynayan bir ocakbaşı. Kıyma kebabını mutlaka denemeniz lazım dediklerimizden, fiyatlar ortalamanın biraz üzerinde.

  • A: Harbiye Mahallesi, Mim Kemal Öke Cd. No 14 Istanbul
  • IG: @adanailsiniri

 

Yirmibir Kebap

İstanbul’un kendine hayran bıraktıran Ocakbaşı’larından biri olan Yirmibir Kebap; Fiyat/kalite performansının dışında leziz etleri ve ciğer sevenler için mutlaka denenmesi gereken mekanlardan.

  • A: İstiklal Cad. Han gecidi Sok. No: 116 3D Hazzo Pulo Pasajı Beyoğlu / İstanbul
  • IG: @yirmibirkebapp

 

Kurtuluş Adana Ocakbaşı

Salaş, küçücük bir yerdir. Direkt yokuşun başında, ambiyansı olmayan 8 – 9 masalık Adana usülü kebap yemek için ideal bir yer. Tabii dışı kıtır, içi sulu, bol acılı, bol yağlı kebaptan hoşlanıyorsanız. Ciğer ve çöp şişleri ile yoğurtlu patlıcan salataları da nefis. Vedat Milör’ün “Ünlü olunca bozar diye tanıtmaktan çekindim.” şeklinde bir itirafı varmış Kurtuluş Ocakbaşı için. Fiyatlar makul.

A: Bozkurt Mahallesi, Ergenekon Caddesi, Baysungur Sokak, No 2/D, Şişli, İstanbul
 

Yusuf Usta’nın Yeri

Suadiye’de Eminalipaşa Caddesi üzerindeki kebapçıdır. Nezih ve sadık bir müşteri kitlesi vardır. Anadolu yakasının en iyi kebapçılarından biri olmasının yanında fiyatlar gayet uygun seviyededir. Kebabın yanısıra tavuk ve ciğer şiş de mutlaka denenesidir. Kebapta satır kıymasından odun ateşinde nar gibi pişen bir kebap. Haşlama içliköfte veya çiğköfte de denemek şart.

A: Suadiye Mahallesi, Eminalipaşa Caddesi, No 65/A, Kadıköy, İstanbul

Yorumlar