İstanbul’dan Yeni Mekanlar | Ekim 2021

Yepyeni ve keşif dolu İstanbul mekanlar listesi geldi! Ekipten @senalala ve @denizozdag şehrin iki yakasını dolaştı, yeni yerler ve lezzetleri toparladı. Liste kaydedilsin, planlar yapılsın!

 

Bagel House

Bagel severlere iyi haber. Kadıköy Hasırcıbaşı’nda artık bir bagel dükkanı var. Çeşit çeşit bagellara günlük tatlılar ve tabii ki kahve de eşlik ediyor.

IG: @bagelhouse.istanbul

 

Barto’s Burger Place

Çengelköy’de iyi burgerci bulabileceğinizi biliyor muydunuz? Ribs & Cheese ve Pastrami Egg denemeye değer.

IG: @bartosburgerplace

 

Moda da Nata

Portekiz aşıkları toplansın çünkü şehirdeki en iyi pastel de nata’cılardan bir Moda’da. Ülkenin bu geleneksel tatlısını Portekizli bir şefin elinden deneyin.

IG: @modadanata

 

Allen Kitchen & Cocktail

Suadiye’deki birbiri ardına harika mekanlar açılıyor. Saatlerin şahane kokteyller eşliğinde aktığı barı ve leziz menüsüyle Allen Kitchen & Cocktail listelere alınsın.

IG: @allensuadiye

 

Strada

Yine Suadiye’den bir başka keyifli mekan. Kocaman bahçesi ve geniş menüsüyle kahvaltıdan gece kokteyline kadar tüm gün burada çok renkli.

IG: @strada.suadiye

 

Sayo Books&Coffee

Kitap ve kahve ikilisinin müdavimlerine Erenköy’den harika bir mekan önerisi var. İsminden de belli olduğu üzere Sayo, tatlı bir kitapçıyı ve kahve köşesini birleştiren bir dükkan.

IG: @sayobooksandcoffee_

 

dekk

Harbiye’de devasa bir etkinlik, konser ve yemek alanı Dekk açılmasıyla beraber merak uyandırdı. Nappo Pizza, Banko Burger, Markus Ribs, Rita Deli, Nino Bakery ve daha pek çok ilgi çekici yemek noktası burada.

IG: @dekkistanbul

 

Üçüncü Mekan

Doğayla iç içe bir etkinlik, yemek ve pazar alanımız daha oldu. Kemerburgaz Kent Ormanı’nda çeşitli tasarım atölyelerine, sohbetlere, yemeklere ev sahipliği yapan Üçüncü Mekan bahçe özleminizi giderecek.

IG: @ucuncumekan.kemerburgaz

 

Novikov Restaurant Istanbul

Pan-Asya Mutfağı’nın dünyaca bilinen isimlerinden Novikov artık İstanbul’da. Şık ve özel buluşmalarınız için kaydedilesi.

IG: @novikov_istanbul

 

OVERDOSE Clean Eatery!

Etiler’de kalabalıktan uzak bir sokakta, bahçe içinde şahane bir sağlıklı mutfak. Glutensiz içerikler, taptaze sebze-meyve suları, enfes bowl’lar ve daha pek çok sürprizli lezzet bulunuyor. California Bowl mutlaka denenmeli deriz.

IG: @overdoseistanbul

 

CokCok

Thai Mutfağı’nın İstanbul’daki en iyi temsilcilerinde ÇokÇok, Soho’da yepyeni bir şube açtı. Bizim de ekipçe lezzetlerini bayıldığımız mekanın yeni menüsü de bir hayli iddialı.

IG: @cokcoksoho

 

Fern Cafe & Eatery

Caddelilerin yeni buluşma noktası olmaya aday Fern de taze açılanlardan. Özellikle de kahvaltıları ilgi çekici çünkü muhtemelen şehirde tek Dutch Baby yapan mekan. Ispanaklı mantarlı Dutch Baby ve Karabuğday Pancake tavsiyemiz. Veganlar için de bolca seçenek var.

IG: @cafefern

Yorumlar