İstanbul’dan Yeni Mekanlar ve Sevilen Eskiler

Şehrin iki yakasında yeni açılanlar, sevdiğimiz eskiler ve kulağımıza gelen gelişmelerle hadi İstanbul’un mekanlarında tura çıkıyoruz!

 

Yeni mekanlar;

Pörl Cup

Şehrin artık bir kuskus barı var. Çok sevdiğimiz Kurtuluş’ta açılan Pörl Cup, pratik yemek kuskusu enfes bir seviyeye çekiyor. Sriracha Corn mutlaka denenmeli❣️

IG: 🥗 @porlcupistanbul

 

the Ordinary

The Ordinary bir geldi, pir geldi! Sevdiğimiz Batard ekibi bu defa Bomonti’ye İtalyan dokunuşu yapıyor ve bizi harika bir mekanla buluşturuyor. Pizza, şarap, kokteyl, tatlı…hepsi harika.

IG: 🍕 @theordinarybomonti

 

Roots Studio & Cafe

Galata ve Haliç manzarası yemyeşil bitkilerin olduğu bir terasta buluşuyor. Taptaze ekmekler, kişler, tatlılar ve kahveler de yanına ekleniyor. Adres @ktsm_org’un terasında sizi bekliyor.

IG: 🍀 @rootsstudiocafe

 

Boho Bakery

Bodrum’dan tanıyıp da sevdiğimiz Boho Bakery, Suadiye’de de özlemimize yetişiyor. Artizan tatlılar ve ekmekler her gün taptaze burada.

IG: 🧁 @bohobakerytr

 

ROKA • Istanbul

Japon Mutfağı’nın barbeküye benzeyen robatayaki yöntemini şık bir ambiyansta buluşturan Roka, Galataport’ta açıldı. Deneysel tabakları ve kömür ateşinin lezzetiyle özgün bir mekan bizi bekliyor.

IG: 🥢 @rokaistanbulofficial

 

Ve ayrıca kısa kısa haberler;

  • 🥪 Anadolu Yakası, enfes bir paket servis sandviççiye, @papas_sandwich_more’a kavuştu. Reuben, pastrami, füme dilli ve daha neler neler. Üstelik ekmeklerin her biri kendi yapımları.
  • 🍕 Şef Ali Ronay (@alironay), yeni mekanı @ronays_deli’yi açmak için gün sayıyor. Tanımına delicatessen, alimentari, pizzeria, cafeteria diyor. Çok heyecanlıyız!
  • 🍴Bu ara özgün meze dendi mi adresimiz @heriseistanbul. Haftalık listelerini mutlaka takip edin deriz. Her şey mevsimine göre hazırlanıyor.
  • 🧁 Hem glutensiz olsun hem de damağa ve göze hitap eden şık bir tatlı olsun dediğimizde @wrenandspoon imdada yetişiyor. Çok özgün tarifleri var.
  • 🌱 Galata’nın nitelikli üretim ve kültür noktası @postaneistanbul’un içindeki @postanecafe yemek servisine başladı. Vegan ve vejetaryen çeşitleriyle semtte iyi bir alternatif.
  • 🍹Bir süredir renovasyonda olan @tavern____ geri döndü. Çukurcuma’da keyifli geceler başlasın.

 

Yorumlar