İstanbul’un Deneyim Odaklı Pop-up Etkinlikleri

Bu aralar şehrin hızla yükselen ve tematik deneyimler sunan pop-up etkinlikleri dikkatleri çekiyor.

Gastronomi, sanat veya sadece sohbeti merkezine alan bu buluşmalarda özgün tatların etrafında masalar kuruluyor, farklı insanlar bir araya gelerek keyifli sohbetler yapıyor. Böylece yeni deneyimlere gönül vermiş bir topluluğun parçası oluyor ve yeni insanlar tanımış oluyorsunuz.

Biz de şehirde farklı arayışlar içinde olan deneyim meraklılarına harika bir liste hazırladık. Hesaplarını takip ederek gelecek programlarından haberdar olabilirsiniz.

 

Wondercats Popup

İnsanlardan ve hikayelerden ilham alarak yemek deneyimleri yaratan Wondercats’in her bir etkinliği özgün içeriğe sahip. Menü, mekan ve ambiyans incelikle tasarlanıyor; katılımcılar unutulmaz hikayeler biriktiriyor.

IG: @wondercats.popup

 

Tanri Misafiri

Çok yönlü bir gastronomi projesi olan Tanrı Misafiri, bazen sabit yerleri Galata’da bazen de şehrin orijinal noktalarında etkinlikler tasarlıyor. Farklı menülerine özel müzik performansları da eşlik edebiliyor.

IG: @tanrimisafiristanbul

 

Artful Dining

Sanat ve yemeği buluşturan Artful Dining serisinde her bir buluşma bir sanatçı ve eserinden ilhamla tasarlanıyor. Şef Emre Şen ve ekibinin hazırladığı menüler sanat sohbetleri eşliğinde deneyimleniyor.

IG: @artful.dining

 

Season Seven

Bir pop-up restoran projesi olan Season Seven ekibi farklı mekanlarda karşımıza çıkıyor. Late Night Ramen, Late Night Burger, Yaki Noodle, Tipsy Tapas gibi eğlenceli konseptlerde nefis menüler hazırlıyorlar.

IG: @seasonseven.co

 

Masa da Masa

Kendilerini yemekli kültür alanları olarak tanımlayan Masa Da Masa, buluşmalarına şehre dair sohbetleri de entegre ediyor. Geçmişteki musiki eşlikli etkinliklerine göz atarak özgün ruhları görebilirsiniz.

IG: @masadamasa_

 

Cook me Eat me

Şef Arzu Gasimova, mutfağında size özel hazırlanmış tematik yemekler sunarak farklı bir deneyim imkanı sunuyor. Kumbaracı Yokuşu’ndaki mekanda her ay çeşitli temalarda özgün menüler sunan şefin mutfağı özellikle kutlamalarınız için güzel fikir olabilir.

IG: @cookmeeatme

 

Macaroni Event

Kendilerini süreç odaklı yaratıcı bir egzersiz serisi olarak tanımlayan Macaroni için aslında bir tür tasarımsal etkinlik de diyebiliriz. Sofranın birleştirici gücü etrafında buluşan katılımcılar makarna hamurunu birlikte şekillendiriyor, pişiriyor ve keyifli sohbetler eşliğinde yemek yiyor.

IG: @macaronievent

 

Mu.hab.bet

Kendilerini “sevgide şefkat ve merhamet ile bir olma, paylaşma, ifade etme ve dinleme etkinliği” olarak tanımlayan Muhabbet, özlediğimiz uzun sohbetlere alan sağlayan bir girişim. Hiç tanımadığınız insanlarla masalara dağılıp belirli temalar çerçevesinde muhabbet ediyorsunuz. Her bir etkinlik çok ilham dolu, öğretici ve birleştirici.

IG: @mu.hab.bet

 

Dim Sum

Asya yemekleri ilhamlı leziz bir serisi olan Dim Sum @berfinerdogan ve @sungl_lr ortak çalışması. Dumpling ve noodle’ın başı çektiği menülerinde zaman zaman sürprizler de oluyor. Karaköy Perşembe Pazarı’nda gerçekleşen etkinlik serisinde müzik de deneyiminize eşlik ediyor.

 

Şehirden Kaçış Events

Deneyim odaklı gastro etkinlikle tasarlayan Şehirden Kaçış, şarap tadımı veya kokteyl yapımı gibi atölyeler etrafında buluşan bir topluluk. Bazen Adalar’da bir otelde bazen şehrin gözden uzak keyifli bir mekanında bir araya gelerek eğlenceli ve lezzetli etkinlikler organize ediyorlar.

IG: @sehirdenkacisevents

Yorumlar