Mikro Akım Teknolojisi ile Çalışan FOREO BEAR (Sadece 3 dakika anti-aging bakım)

Microcurrent (mikro akım) uzun yıllardan beri profesyonel bakım olarak kliniklerde ve tedavi yöntemi olarak medikal alanda kullanılan bir teknoloji. Benim de uzun süredir dikkatimi çeken bir teknoloji.

FOREO BEAR cihazını da 4 aya yakın süredir her gün kullanıyorum. Şimdi gelin hep beraber mikro akım nedir, ne işe yarar, cihazların teknik özellikleri, avantajları, dezavantajları nedir, deneyimim nasıl oldu bir göz atalım.

 

Microcurrent (Mikroakım) Nedir?

Microcurrent, mikro akım yani düşük seviyede elektrik akımı anlamına gelir. Hâlihazırda vücudumuzda mevcut olan elektrik akımına benzer seviyededir. Cihazlar vücuda akım verdiğinden dolayı kullanmaya başlamadan önce cilt temizlenmeli, sonrasında da su bazlı serum, aloe vera jeli, firmaların cihaza özel sattıkları kendi jelleri/serumları ya da iletken (conductive) jeli kullanılmalıdır. Yağ, akımı bloke ettiği için yağ bazlı ve yağ içeren ürünler kullanılmamalıdır.

Cihazı kullanırken eğer iletken olabilecek su bazlı jeli ya da serumu yeteri kadar kullandıysanız elektrik, çarpılma, titreme vs. gibi bir şey hissetmemeniz gerekiyor. Arada minik minik karıncalanma ve batma hissedilebiliyor ama iletken su bazlı jel takviyesi yapıldığı sürece o his de geçiyor.

* 1 mikroamper -microamp (μA)- Amperin milyonda birine denk gelir. Amper ise elektrikte akım şiddeti birimidir.

Mikro Akım Teknolojisi ile Çalışan FOREO BEAR
Mikro Akım Teknolojisi ile Çalışan FOREO BEAR

Ne İşe Yarıyor ve Neden Tercih Edilebilir?

Mikro akımla beraber kasları hedef alıyor. Kasların gevşemesini ve sarkmasını minimum seviyede engellemeye yardımcı oluyor ve düzenli kullanımda yine minimum seviyede ciltte lifting (kaldırma) etkisi gözlemlenebilir.

ATP (adenosine triphosphate) hücrelerdeki enerjiyi taşıyan molekülü artırmayı destekliyor. Böylece cihazın kullanımından sonra cilt daha aydınlık olabiliyor. Ayrıca kolajen artırımını da desteklediği söyleniyor. Kan dolaşımı ve lenf dolaşımını artırmayı destekliyor.

 

Ben Neden Aldım?

Yüz egzersizlerimin etkisini ve kaslarımın güçlülüğünü, formunu daha uzun süre koruyabilmek, kaslarımın gevşememesi için kaslarımı eğitmek, yüz masajı yaparken manuel aletlerle ya da elle yaptığım masajların etkisi yüzeysel olduğu için masajlardan maksimum etkiyi alabilmek ve cildin ATP’sini artırdığından dolayı kolajen ve elastin artırımını desteklediği için kullanıyorum.

Cihazı satın almak için Sephora’nın verdiğim linkine bakabilirsiniz. Markanın kendi verdiği güvenilir linktir, komisyonlu link değildir.

 

Unutmayalım!

Microcurrent cihazları; botoks, yüz egzersizleri, yüz lifting ameliyatları ve cilt bakımı yerine kullanılamaz. Ancak yüz egzersizleri yapmıyor ya da botoks yaptırmıyor olsanız da düzenli kullanımda elle ya da manuel masaj aletleriyle yaptığınız cilt masajından daha fazla etki alırsınız.

Kısacası cihazdan botoksun, lifting ameliyatlarının ve yüz egzersizlerinin sonuçlarını bekliyorsanız hayal kırıklığı olabilir. Düzenli kullanımda bir lifting etkisi elbette sağlayacaktır ancak kullanımı bıraktığınızda bu etki kalıcı olmayabilir. O nedenle aksatmadan gün be gün, düzenli şekilde yapılması çok önemlidir.

 

Hangi Yaşlarda Kullanılabilir?

Genel cilt dokusu anti-aging (yaşlanma karşıtı etki) için ve sarkmayı önlemek amacıyla 20’li ve 30’lu yaşlarda başlamak ideal olabilir. Bu yaşlarda cildin ihtiyacına, beklentiye ve bütçeye göre tercih edilebilir. 30 ve üzeri yaşlarda da kullanıma uygun olup etkileri gözlemlenmiştir. Genel olarak, 18 ve üzeri her yaşta, kendi cihazınızın kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanabilirsiniz.

 

BEAR Deneyimim

Eski bir Foreo Luna 2 kullanıcısı olarak ürünlerin pratikliği; tasarımlarının minimal, yekpare olması; antibakteriyel silikon olması beni hep cezbetmiştir. Günlük hayatıma pratik bir şekilde adapte edebiliyor ve düzenli şekilde kullanabiliyorsam cihaz benim için iyi bir ürün oluyor. Yüksek fiyatlı cilt bakım cihazlarına yatırım yapacaksam da firmanın güvenilir olması benim için çok önemli. Piyasadaki en popüler microcurrent cihazı olan NuFace ile karşılaştırma şansım da oldu. Avantajlar kısmında anlattığım özellikler sayesinde hayatıma pratik şekilde adapte edebildiğim cihaz BEAR oldu.

Güncel olarak, kendime göre en konforlu olan, pro kısmında 2. seviyede kullanıyorum. Bazı günler 5. Seviyeye de çıkardığım oluyor. Kendi konforuma  ve cildimin alışmasına bağlı olarak artırıp azaltabiliyorum.

Cihazı her kullandığımda egzersiz yaptıktan sonraki gibi kaslarımda hafif bir ağrı hissettim. Bu his aslında kasların çalıştığını gösteriyor. Her gün aynaya baktığımız için değişimi görmemiz neredeyse imkansız o nedenle cihaza başlamadan önce farklı açılardan öncesi fotoğrafları çekmiştim, 1 ay sonra yan yana getirdiğimde dramatik değişimi görmüş oldum.

Teknik detaylar haricinde cihazı sevmemin en öne çıkan nedenleri ise; yekpare oluşu, dış yüzeyinin anti-bakteriyel silikon olması, 3 dakikada güçlü etki alıyor olmam, temizlik kısmının çok kolay olması, su geçirmemesi, şarjının çok uzun süre gidiyor olması.

Mikro Akım Teknolojisi ile Çalışan FOREO BEAR
Mikro Akım Teknolojisi ile Çalışan FOREO BEAR

BEAR Avantajları

 • Yekpare bir ürün.
 • Antibakteriyel silikondan üretilmiş; bakteri üretme riski çok düşük.
 • Su geçirmez; temizliği inanılmaz kolay! Likit bir sabunla saniyeler içerisinde temizlenip yerine kaldırılabiliyor.
 • Her gün 3 dakika kullanılabiliyor. Akım gücü güçlü ve hızlı olduğu için günde 3 dakika kullanım gerekli etkiyi sağlamış oluyor.
 • Aplikasyondan temel/pro seçimleri ile güçlü seviye ya da düşük seviye seçilebiliyor. Yeni yapılan güncellemede güç seviyesi daha da artırıldı, 27 seviyesine çıkarıldı. Cihaz ilk çıktığında en yüksek 21’di.
 • Aplikasyonda cihazın ne kadar şarjının kaldığı gözüküyor.
 • Cihazı mobil uygulama ile kullanmak zorunda değilsiniz, manuel şekilde de kullanılabiliyor.
 • Günde 3 dakika kullanımda çok güçlü etki veriyor.
 • Akımı diğer rakiplerine göre daha hızlı veriyor.
 • T-sonic titreşimi ile masaj da yapabiliyor. Masaj sayesinde kullandığınız iletken jelin içerisindeki aktif içeriklerin cildin daha derinine penetre edilmesine yardımcı olabilir.
 • 1,5 saatte tam şarj oluyor ve 3 aydan fazla süredir her gün kullanmama rağmen şarjı hala bitmedi.
 • Müşteri hizmetleri çok iyi.
 • Rakiplerine göre 2 kat daha güçlü olduğunu söylüyor.
 • Anti-shock sistemi ile güvenli bir kullanım sunuyor.

 

BEAR Dezavantajları

 • Cihazı aktive etmek, garanti kapsamına almak için mobil uygulamayı indirmek zorunlu.
 • Bana göre aplikasyon olmazsa olmaz değil. Sadece temel/pro seçimi ve şarj süresine bakmak için kullanıyorum.
 • Çok güçlü bir cihaz olduğu için bazen batma ve cızırdama hissettim. Jel takviyesi yaptıkça bu his de geçiyor.

 

BEAR Öncesi & Sonrası

Yorumlar