Milano’dan 48 Saatte Keşifler

Milano bir çoğumuzun İtalya seyahati planlarken tercih sıralarının önlerinde yer almamasına rağmen, gidenlerin mutlu döndüğü, hep gülümseyerek hatırlayacağı bir lokasyon. Bir haftasonu gidip keşfedecek kadar yakın ve  küçük bir yer olması, bir haftasonun asla yetmeyeceği kadar #denemenlazım‘larla dolu olması Milano’yu listeye almanız için yeterli.

Milano’dan 48 Saatte Keşifler

Üstelik yeme içmesi yerine moda ile ön plana çıkmasına rağmen  oldukça iyi gurme durakların bulunması da bonus!

 

Gurme Duraklar

PAVE 

Milano’dan 48 Saatte Keşifler

Mottolarına  “Stay Home, Come to Pave”’ yakışan sıcaklıkta ufacık bir mekan. Alametifarikaları ise kullandıkları kaliteli içeriklerle gözünüzün önünde hazırlanan günlük fırın ürünleri ve tatlıları. Keyifli bir kahve molası yanı sıra, kahvaltı için mutlaka rotaya eklenmeli. Yalnız dikkat mekanın ufaklığı ve populeritesi azıcık sıra beklemeye neden olabilir.

 

CİOCCOLATITALIANI 

Milano’dan 48 Saatte Keşifler

Milano’nun en meşhur dondurmacılarından Cioccolaitaliani , meşhur ve turistik olan şeyin lezzetli olmadığı algısını yıkmak için var adeta. Şehrin göbeğinde yer alan DUOMO’ya çok yakın olan bu durakta, hem görseli hem kendi harika dondurmalar deneyebilirsiniz.

 

GELATERIA LIKE 

Lokallerden aldığımız tavsiye üzerine keşfettiğimiz bu dondurmacı diğerlerinden çok farklı. Gerçek meyveden hazırladıkları dondurmaların Stevia ile tatlandırılmış opsiyonları kesinlikle ilgi çekici.

 

OBICA MOZZARELLA BAR 

Milano’dan 48 Saatte Keşifler

Obica , klasik İtalyan tariflerini  ve en kaliteli malzemelerini klasik sushi barlarından alınan ilham ile tasarlanan konsept Mozerella Bar. La Rinascente’nin en üst katında yer alan food market- gurme pazarda yer alıyor.

 

Konsept Dükkanlar

BAR LUCA 

Milano’dan 48 Saatte Keşifler

Ünlü yönetmen Wes Anderson tarafından tasarlanan Bar Luca insanlara klasik bir Milano kafesini yeniden yaşatmak için tasarlanmış. Pastel renkleri ve birbirinden güzel dekorasyon objeleri size bir filmin içerisinde olduğunuzu hissettiriyor.

 

SPECTRUM

Grafiti ve sokak kültürünün hayata geçmiş konsept dükkan hali diyebiliriz. Burada graffiti için gerekli tüm malzemeleri bulabilir, son model ve özel tasarım ayakkabı ve aksesuarları keyifle inceleyebilirsiniz. Instagram sayfasından inceleyebilirsiniz.

 

MUTLAKA;

  • Her yolun zaten DUOMO’ya çıktığı bu şehirde Sabah erken saatlerde güneş doğarken  Duomo manzarasını,
  • Hemen yanındaki dünyanın en eski alışveriş mağazalarından olan Galleria Vittorio Emanuele II eşsiz mimarisi karşısında büyülenmeyi,
  • Lüks mağazaların yaratıcı ve farklı tasarımlı vitrinlerine göz gezdirmeyi  de mutlaka

#denemenlazim

Yorumlar