Pattis: Kahvaltı ve Brunch

Pattis: Kahvaltı ve Brunch

Nisan 2016’da kurumsal hayata rest çeken iki üniversite arkadaşı tarafından açıldı. Kadıköy Moda istikametindeki Hasırcıbaşı Caddesi’nde konumlanan Pattis , kahvaltı-brunch ve coffee shop olarak hizmet veriyor.

Pattis: Kahvaltı ve Brunch

Mekanda dünya ve vahşi doğa konsepti ön plana çıkarken tavanda vahşi doğada yönü gösteren bir kutup yıldızı enstalasyonu bulunuyor. ‘Bir kahvaltıcıda içilebilecek en iyi kahve, bir kahvecide yenebilecek en iyi kahvaltı’ mottosu ile yola çıkan mekanda chemex, cold drip, aeropress, syphone kahve demleme yöntemleri ile kahvenin tadını çıkarabilir, mekan sahiplerinin Trakya’daki çiftliklerinden getirdikleri kahvaltılık ürünleri deneyebilirsiniz. Özellikle de sucuklarının tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

Pattis: Kahvaltı ve Brunch

Dünya çayları, smoothieler, homemade limonata ve soğuk çaylar iddialı tatlar arasında. Mekandaki her şeyi günlük olarak kendileri yapan ekip, trendleri de yakından takip ediyor. Matcha tea ile yapılan karışımlar, chia ve kinoalı tatlılar ile granolalar şimdiden herkesi favorisi.

Mekana Pazar günü yolunuz düşerse Hasırcıbaşı’ndaki antikacılardan aldıkları vintage ürünlerle kurdukları bit pazarını da görebilirsiniz. Ayrıca Pazar günleri sadece kasetten müzik çalan mekan, Kadıköy’ün bu caddesine yeni bir heyecan katacağa benzer.

Pattis: Kahvaltı ve Brunch

Bir diğer yandan pattis.co’nun çalışmalarına başlayan ekip mekanda sundukları özel lezzetlerin satışını online olarak buradan yapacak.

Instagram: pattis.co
Facebook: facebook.com/co.pattis
Web: pattis.co

Yorumlar