Reşitpaşa’nın Yeni Gözdesi: Havan’dan by Beff Gourmet

Belki de çoğunuz bu güzel ve şirin mekânın adını henüz duymadınız ama bundan sonra adından çok bahsettireceğine eminim. Havan’dan ekim ayında Reşitpaşa’da hizmete açıldı. Evime o kadar yakın ki nerdeyse her gün gidip o güzel tatlılarını, salatalarını, yaprak köftesini yiyesim geliyor.

Bu güzel mekânın hikâyesine gelecek olursak… Havan’dan’nın sahibi Ekin Uzunyol… Kendisi henüz 24 yaşında… Ekin, Boston Üniversitesi Otel ve Restoran İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra Madrid’e Cordon Bleu’ya İspanyol mutfağı üzerine 6 aylık bir kursa gitmiş. İstanbul’a dönünce çeşitli restoranlarda çalışma fırsatı bulmuş olsa da her zaman kendi restoranını açmak istiyormuş. Bu geçiş sürecinde, aynı zamanda ailece ortak kullandıkları Beff Gourmet adlı instagram hesabında da yaptıkları yemekleri paylaşıyormuş. Instagramdaki takipçileri bu hesabı o kadar ilgiyle takip ediyormuş ki, bu güzel yemekleri tatmak istediğini sık sık dile getirenlerde olmuş. Bunun üzerine Ekin arkasına ailesinin de desteğini alarak; iç dekorasyonu ayrı güzel, yemekleri de bir o kadar lezzetli olan bu güzel mekânı açmış.

A photo posted by Havan’dan (@beffgourmet) on

Havan’dan da mutfakta 4 kişi çalışıyor. Ekin, annesi Berna Hanım, Yunus ve Damla Şef… Damla ve Yunus da Ekin gibi 24 yaşında, taze şeflerden… Yani anlayacağınız mutfak tarafı genç ve dinamik! Her gün yeni bir menüyle ziyaretçilerine şölen yaşatıyor Havan’dan… Ekin’nin babası, abisi  bazen yardıma geliyorlar. Tam bir aile işletmesi sıcak, şirin ve samimi…

Havan’dan pazar günleri hariç her gün 08.00- 20.00 arası açık. Türk mutfağına ait lezzetleri kendilerine göre yorumluyorlar. Cumartesi günlerinin bombası ise Kaburga Burger! Off ki ne off! Tek kelimeyle harika… Müdavimi çok olduğu için erken gitmenizi öneriyorum, yoksa kalmıyor.

A photo posted by Havan’dan (@beffgourmet) on

Peki ismi neden Havan’dan? Ekin’nin babası uzun zamandan beri antika havan biriktirirmiş. Şu anda dükkânda kitaplar ve mumlarla birlikte dekore edilmiş 50 tane antika havan bulunuyor.

Havan’dan da Laratuks, Tellioğlu un, Antebella, Muum, Meleztea, Betatea, Mozarella Buffa gibi birçok markanın satışı da yapılıyor. Restoranın her yerinde Ribbon Flowers’ın güzel çiçekleri bulunuyor. Eğer toplu bir organizasyon yapmak isterseniz Havan’dan bunun içinde olanak sağlıyor. Hatta şimdiden toplu yılbaşı yemekleri için bir sürü rezervasyon almışlar.

Açıkçası böyle dinamik, güzel ve taze mekânları gördükçe insanın enerjisi artıyor. Havan’dan’ı seveceğinize eminim, hemen bir yerlere not alın ve en kısa zamanda gidin derim!

 

Keyifle okumanız dileğiyle:)

 

Instagram Hesabı: @beffgourmet

Adres: Reşitpaşa Mah. Emirgan Sokak No:30/B, Sarıyer/ İstanbul

Telefon: 0532 624 79 79

 

Yorumlar