Sevgililer Günü için Doğa Dostu Hediye Önerileri

Yine bir Dünya Tüketim Günü yaklaştı. Bugünü tüketim çılgınlığına bulaşmadan atlatmayı denediniz mi? Sevgilinize tehlike altındaki bir canlıyı evlat edinebilir, fidan bağışlayabilir, alacağınız saksı kolyelerle her daim doğada hissettirebilirsiniz.

İşte size birkaç doğa dostu hediye önerisi: 

Bir hediyeyle iki mutluluk 

Doğada aşk var! Panda, kaplan, orangutan, deniz kaplumbağası, orfoz gibi tehlike altındaki bir türü evlat edinerek hem sevgilinize yaşam dolu bir hediye verebilir hem de WWF-Türkiye’nin doğa koruma çalışmalarına destek olabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi burada: destek.wwf.org.tr

Müz’ün Marimo’su, teraryumları

Sevgilinize ‘Yosun Topu’ almaya ne dersiniz? Müz’ün tatlı su yosunun anavatanı Japonya’da Atan Gölü ve İzlanda’da Myvatn gölleridir. Bakımları çok kolay Marimoların sahiplerine şans ve aşk getirdiğine inanılır. Yosun olmaz derseniz sizi teraryum köşesine alalım.

Ayrıntılı bilgi burada: http://www.muz.se/

Alive Objects’in saksı kolyeleri, kamp bardakları

Her birinin içinde bir sükulentin yaşadığı canlı saksı kolyeleri, kamp bardaklarını gördünüz mü?

Ayrıntılı bilgi burada: www.instagram.com/aliveobjects/ 

Bitkilerin konuştuğu Sat-su-ma kıyafetler

Sat-su-ma ürünleri %100 pamuklu kumaş kullanılarak elde dikilmiş ve geleneksel reçetelere bağlı kalınarak bitkisel olarak renklendirilmiştir. Boyama işlemi sırasında, toksik hiçbir kimyasal madde kullanılmamış, bölgedeki yeraltı su kaynaklarından yararlanılmış ve atıkların kontrollü olarak doğaya geri dönüşümüne özen gösterilmiştir. İlla kıyafet alacağım diyenlerdenseniz buraya buyurun.

Ayrıntılı bilgi burada: http://www.sat-su-ma.com/ 

Fidan bağışı

Sevgiliniz adına fidan bağışlayabilir, aşkınızla doğayı yeşertebilirsiniz. Böylece Tema Vakfı’nın çalışmalarına destek olmuş olursunuz.

Ayrıntılı bilgi burada: http://www.tema.org.tr/web_14966-2_1/neuralnetwork.aspx?type=33 

Yavaş Dükkan’dan çam sakızı çoban armağanı

Sevgilinize hazırlayacağınız sofraya binlerce canlının ahenk içinde yaşadığı bir yeryüzünü dahil edebilirsiniz. Yavaş Dükkân doğadaki tüm varlıkların haklarına saygı duyar. Ürünleri, üretildiği yerdeki canlıların, üreticilerinin ve nihayetinde kullanıcıların sağlığına zarar vermez. Çam sakızı çoban armağanı misali, üzümünü yiyip bağını sorduğun bir ağ.

Ayrıntılı bilgi burada: https://www.yavasdukkan.net/

Yorumlar