Organik Meyve ve Sebzenizi Kapınıza Getiren Alışveriş Siteleri

Tatil rezervasyonu, giyim, elektronik, kozmetik ve hatta fitness ekipmanı. Tüketiciler olarak bizler, bu ürünlerin neredeyse % 25’ini, belki de daha fazlasını çevrimiçi olarak satın alıyoruz. Peki, çevrimiçi olarak satın alabileceklerimizin sınırı ne? Ya da daha doğrusu, bir sınırı olmalı mı?

Coronavirus pandemisi sebebiyle tüm dünyanın yaşadığı sıra dışı günler, online olarak neredeyse her şeyin mümkün olduğunu olumlayan bir süreç gibi. Uzaktan çalışmanın ya da uzaktan eğitim almanın çok da imkansız ve mantıksız olmadığını hazır fark etmişken, bildiğimiz “Pazar alışverişi”ni de internet üzerinden yapmaya alışmanın vakti sizce de gelmedi mi? Gerçi çevrimiçi sipariş edilebilen taze sebze ve meyveler hayatımıza yeni girmiş değiller. Fakat bugüne kadar, birçok insan taze ürünleri internet üzerinden almayı çok da tercih etmiyordu. Eski alışkanlıklar…

Eve teslimat, tüm dünyada, özellikle de gençler arasında çabuk benimsendi ve artık pek çok marketin bile internetten sipariş verebileceğiniz internet siteleri bulunuyor. Süt, yoğurt ve atıştırmalıklar gibi paketli ürünleri kapsayan bir market alışverişinin kapınızın önüne getirilmesine kim hayır diyebilirdi ki zaten. Yine de söz konusu taze sebze ve meyve olduğunda online alışveriş gurusu gençler bile bir adım geride durabiliyorlar. Artık o adımı ileri doğru atmanın zamanı hepimiz için geldi.

Zira tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de insanlara lezzetli, taze ve uygun fiyatlı meyve ve sebzeler ulaştıran şahane markalar var. Hepsi de şehirde, ellerimizle seçerek aldığımız ürünlerden çok daha kalitelilerini kapımıza kadar getiriyorlar. Üstelik bu markalar, tüketicilerine organik ve sağlıklı ürünler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda sürdürülebilir tarım yaparak gıda atık döngüsünün kırılmasına katkıda bulunuyorlar. Gıda israfını olumlu ve kalıcı ölçüde azaltmaya yardımcı olmaları da cabası!

Hadi onları tanıyalım, hem kendimiz hem de doğa için sağlıklı bir adım atalım…

 

Şifa Köyü

Taze Meyve Sebzenizi Kapınıza Getiren Organik Alışveriş Siteleri
Taze Meyve Sebzenizi Kapınıza Getiren Organik Alışveriş Siteleri

Tek bir evimiz var, dünyamız ve ona iyi bakmalıyız. Tıpkı onun bize yüzyıllardır baktığı gibi. Şifa Köyü, Toprak Ana’yı dinleyen ve ondan öğrendiklerini uygulayan bir yer; “Ektiğin tohum ne kadar hassa, topladığın ekin de o kadar kaliteli ve doğal olacaktır.” Bu öğütle hareket eden Şifa Köyü, en has yerel, ata ve organik tohumlardan üretilen, ilaçsız, koruyucusuz ürünler yetiştiriyor. Çevreyi, doğayı ve toprağı koruyarak sürdürülebilir tarım yapıyor. Tam da bu nedenle ürünleri “şifalı” zaten. Sebzeler, tam buğdaylar, yumurtalar, aklınıza gelebilecek tüm otlar sadece bir tık ötenizde.

Göz atmak için tıklayın.

 

Eski Tadında

Taze Meyve Sebzenizi Kapınıza Getiren Organik Alışveriş Siteleri
Taze Meyve Sebzenizi Kapınıza Getiren Organik Alışveriş Siteleri

Eski Tadında tam 8 yıldır doğal ve yerel üretim sahnesinde yer alan bir marka. Markanın kurucu ortaklar Okan Arı, Ozan Eke ve Oya Arı Sezgin gerçek ve temiz gıdaya ulaşabildikten sonra bir daha hiç market alışverişi yapmaya ihtiyaç duymadıklarını keşfediyorlar ve bu lüksü herkesin tatmasını istiyorlar. Temeli bu şekilde atılan Eski Tadında, bebek ürünleri, organik ve kuru sebze-meyve, bakliyat, un,  unlu ürünler, kuruyemiş, baharat süt ve süt ürünlerini ekiyor, topluyor, hazırlıyor ve paketliyor. Anlayacağınız,  tüm malzemelerden emin, üretimden ambalajlamaya kadar tüm detaylara titizlikle dikkat eden bir marka.

İnternet adresleri üzerinden hepsine ulaşabilirsiniz.

 

Greenada

Taze Meyve Sebzenizi Kapınıza Getiren Organik Alışveriş Siteleri
Taze Meyve Sebzenizi Kapınıza Getiren Organik Alışveriş Siteleri

Greenada sağlıklı, teknolojik ve sürdürülebilinir tarım modelleri ile 2007 yılında kurularak, aslında bu alanda öncü olan markalardan biri. Doğaya ve insana saygı ile üretilen tüm gıdaları ise yüksek besin değeri ile çağımızda hasret kaldığımız doğallıktalar.

Ar&Ge çalışmalarına da önem veren Greenada, sağlıklı ve lezzetli sebze çeşitleri için en iyi performansı sergilediklerini keşfettikleri Antalya, Burdur ve Beypazarı bölgelerinde yıl genelinde kesintisiz olarak üretim yapıyor. Sebzeler, meyveler, taze baharatlar, Ege otları, yapraklanmış yeşillikler, Akdeniz marulları, hazır salatalar, yenilebilir çiçekler, saksı baharatları başta olmak üzere toplam 170 çeşit ürünü hasat eden Greeanada, gıda mühendisleri tarafından kalite kontrolleri yapılan ürünlerin paketleme işlemlerini de kendileri gerçekleştiriyor.

Doğadan sofranıza aktarmasız teslimat için göz atın.

 

Erüst Tarım

Taze Meyve Sebzenizi Kapınıza Getiren Organik Alışveriş Siteleri
Taze Meyve Sebzenizi Kapınıza Getiren Organik Alışveriş Siteleri

Yüksek kaliteli ürünlerini tarladan evinize taşıyan Erüst Tarım, en taze ve en doğal meyve, sebze ve meyveleri yetiştiren bir marka. Doğal olana ulaşmanın herkesin hakkı olduğunu bilen Erüst, ürün fiyatlarını oldukça uygun tutmakla haklı bir şekilde övünüyor. Evinizin konforunu terk etmeden her şeyin en sağlıklısına ulaşabileceğiniz Erüst Tarım sayfasında, Ege ürünleri, Akdeniz yeşillikleri, meyveler, sebzeler, yenilebilir çiçekler, taze baharatlar ve hatta saksılı ürünler bulabilirsiniz. İyi Tarım Uygulamaları standartlarında yetiştirilen tüm bu ürünler, ISO9001 ve ISO22000 belgeliler. Sağlıklı olduğu kadar kaliteli lezzetler için şöyle buyurun.

 

Yeşil Limon

50 sene boyunca sadece narenciye üretirken 2010 yılından itibaren ürün çeşitliliğini artıran Yeşil Limon, tohumları ata yadigarı şeker portakalı, tatlı limon, kan portakalının yanına avokado, lime gibi meyveler ile aromatik yağlar ve arı ürünleri de eklemiş zamanla. Endüstriyel tarımdan uzak, organik gübreler ile yetiştirilen ürünler lezzetini ise Akdeniz ve Torosların kucaklaştığı Mersin toprağından alıyor.

Karpitleme, mumlama, kimyasal içerikli kağıtlarda muhafaza yöntemlerinden hiçbirini tercih etmeyen tazecik Yeşil Limon ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz.

 

Damlıca Çiftliği

Büyük şehre çok da uzakta olmayan, Çatalca’da konuşlanan bu çiftlik sürdürülebilir, kalıntısız tarım ile üretiyor. Doğanın işleyişini ilaç, suni gübre ve hormonlarla bozmayan Damlıca Çiftliği’nde tüm sebze ve meyveler organik olarak yetişiyor, hayvanlar serbestçe geziyor. Sebze, meyve, yumurta başta olmak üzere, turşu, reçel, yağ, sos ve çeşit çeşit otlar da bulabileceğiniz Damlıca Çiftliği’ndeki her ürünün tarladan sofranıza dağıtımı da mevcut.

İstanbul’un pek çok noktasına servisi olan Damlıca Çiftliği ürünlerini incelemek için böyle buyurun.

 

Elibelinde Tarım

Muğla’nın Yeşilçam Köyü’nde harikalar yaratan 40 dönümlük arazisi ile Elibelinde Kuşkonmaz Tarlası, Tarım Bakanlığı’ndan İyi Tarım Uygulamaları Sertifikalı tazecik ürünlere sahip. Profesyonel iş hayatından köye göçen beyaz yakalı kurucusu önderliğindeki 7 kadın, Doğa Ana ile el ele vererek 2015’den beri ekip biçiyorlar. İlaç ve kimyasal gübre kullanımını tamamen reddedip organik tarıma yönelen marka, muhtemelen ülkedeki en kaliteli ve organik kuşkonmazı tatma imkanını da sunuyor.

Markayı incelemek için tıklayın.

 

Organik Kapınızda

Sağlıklı bir yaşam ve dünya için sürdürülebilir ekolojik tarıma ve organik beslenmeye inanan Organik Kapınızda, kimyasal gübre kullanımına, ilaca ve hormonlara savaş açarak hızlı şehir hayatınıza tazecik ürünler sokuyor. Doğal, katkısız ve yöresel ürünleri Türkiye’nin dört bir yanına tedarik eden Organik Kapınızda, sadece sertifikalı organik ürünler üretiyor ve bunları kapınıza kadar getiriyor. Meyve, sebze, bal, salça, unlu mamuller, yumurta, süt ve süt ürünleri hatta organik temizlik malzemeleri bile bulabileceğiniz Organik Kapınızda sitesine göz atarak hem sağlıklı beslenin hem de doğayı koruyun.

 

Yom Manav

Gelecek kuşakların çok daha sağlıklı bir bedende ve doğada yaşamalarını kendine vizyon edinen Yom Manav, adının kısaltmasının da belirttiği gibi bir yerli organik manav. Gerçi manav dediğimize bakmayın. Yom sadece gıda değil kişisel bakım, kozmetik, temizlik ve bebek tekstil ürünlerine de sahip. Sebze, meyve, salça, bal, kuruyemiş, bakliyat ve unlu mamuller; ve hatta ped, krem, diş macunu, çamaşır ve bulaşık ürünleri bile var. Üstelik bu ürünlerin tamamı sertifikalı ve organik. Levent’de mağazası bulunan Yom ürünlerini internet üzerinden de siparişinizi verebilirsiniz.

 

Datça Murat Çiftliği

Doğa aşığı bir dede ve doktor bir babanın oğlu olarak Murat Tapik, bilinçli üretimi anlayacak bir genetikle doğmuş gibi adeta. Ailesinden aldığı bu mirasla, yine ailesi ve dostları ile ekip biçtiği tarlasının ürünlerini doğal gıdanın hasretini çeken tüketiciyle buluşturuyor. Datça’nın mis gibi havası ve verimli toprağında yetiştirdikleri zeytin, badem, nareciye mevsimsel meyve ve sebzesi ile Datça Murat Çiftliği ürünlerini İstanbul’daki mağazalarından alabilir ya da online sipariş ile temin edebilirsiniz.

 

Mis Bahçem

İstanbul’a bir adım ötede, Beykoz Cumhuriyet Köy’nde macerasına başlayan Mis Bahçem, doğayı ürettiği kadar iyiye dönüştürmek için de kullanıyor. Bir bataklığı ıslah ederek 32000 meyve ağacıyla canlandıran Mis Bahçem, buradaki 20’yi aşkın meyve ağacı ile ürünlerini mevsiminde, hormonsuz ve ilaçsız tarım ile yetiştiriyor.

Tarımda sürdürülebilirlik ilkesine inan Mis Bahçem, elbette doğaya ve çevreye saygılı, sertifikalı mis gibi bir bahçeden tüketicilerine ulaşıyor. Herkesin sağlıklı beslenme hakkı olduğuna inanan Mis Bahçem’in online sitesinden alabileceğiniz doğal ürünlerin ise neredeyse sınırı yok! İlaç kalıntısız meyve ve sebzeler, katkısız, ev yapımı salçalar, bal, bakliyat, şifalı bitkiler, baharatlar, bebek ürünleri, pekmezler ve daha neler neler…

 

Avokado Bahçeniz

Narenciye tarımının kalbi Antalya’dan bir üretici olan Avokado Bahçeniz isminden anlaşılacağı gibi yoğun avokado hasadı yapan bir aile çiftliği. Doğal ve temiz bir tarım anlayışıyla Alanya’da üretim yapan Avokado Bahçeniz’de mevsimsel olarak portakal, greyfurt, limon gibi narenciyeler ve erik, çağla, badem gibi yine ılıman iklimin taze meyveleri bulunuyor. Haftanın belirli günleri hasat ve gönderim yaparak Türkiye’nin her yerine bu doğal ürünleri ulaştırıyorlar.

Sipariş için web sitelerini inceleyebilirsiniz.

 

Mevsimi

Taze, doğal ve temiz içerikli sebze-meyveye düzenli olarak ulaşmanın en pratik yollarından birini sunan Mevsimi, mevsiminde ürünleri kapınıza getiriyor. Haftalık olarak değişen ve farklı boyutlarda sunulan kutu sistemiyle üreticiden direkt size ulaşıyor. Sizin tek yapmanız gereken listeden kutunuzu ve teslimat tarihini seçmek. Ardından da tazecik ürünlerin tadına varmak.

Sistemi yakından tanımak ve sipariş vermek için web sitelerini inceleyebilirsiniz.

 

Bonus: Portakal Bahçem

Taze Meyve Sebzenizi Kapınıza Getiren Organik Alışveriş Siteleri
Taze Meyve Sebzenizi Kapınıza Getiren Organik Alışveriş Siteleri

Nesillerdir sürdürülen bir geleneğin üyesi, kadim ağaçların meyvelerinin tadına bakmak istemez miydiniz? Portakal Bahçem, 100 yıldan uzun süredir devam eden bir aile geleneğinin ürünü. Nesillerdir Finike’de çiftçilikle uğraşan ailenin son kuşakları, günümüz teknolojisiyle lezzetli ürünlerini tüm Türkiye’ye pazarlıyorlar.

Dedelerinin Rodos Adasından geldiği söylenen portakal fidanlarını dikerek başlattığı narenciye üretimi yıllar içinde portakal, limon, greyfurt, mandalina ve mandalina ile çeşitlenmiş. Bugünlerde ise ejder meyvesinden domatese kadar sayısız tazecik ürün üretmekteler. Dedelerinin tohumlarını anneannelerinin tarifleri ile birleştiren Portakal Bahçem, taze sıkma meyve suları, kurutulmuş meyveler, katkısız reçeller, lokum, bal ve çikolata da üretiyor.

Bahçeye dalmak için tıklayın.

Yorumlar