Verimli ve Keyifli Antrenman Bir Arada: Gym Rat’s Lab

Bedeninize çok iyi gelecek ve spora başlamak için motivasyon olacak bir training stüdyosu Gym Rat’s Lab ile tanışın! Alıştığımız stüdyolardan farklı bir sistem sunarak halihazırda spor yapanları yeni bir düzenle buluşturan Gym Rat’s Lab, yeni başlayacakları da alışması daha keyifli bir süreçten geçiriyor.

Egzersize olan yaklaşımları rahat ama bir o kadar profesyonel ortamı ve bahçe içindeki keyifli cafesiyle müdavimlerini hızla oluşturan bu stüdyoyu yakından tanıyalım.

 

Potansiyelinizi keşfetmek

Etiler’de gözden uzak bir bahçenin içinde konumlanan Gym Rat’s Lab, ismini saatlerini ve imkanlarını yoğun şekilde egzersiz yapmaya harcayan, spor salonlarından çıkmayan kişiler için kullanılan “gym rat” tabirinden alıyor. Aslında bu biraz nükteli de bir isim zira bu stüdyo sizin burada egzersizle saatlerinizi geçirmenizi istemiyor. Burayı potansiyelinizi keşfetmek ve bedeninizi harekete geçirmek için fırsatlar sunan bir laboratuvar olarak görüyorlar.

Gym Rat’s Lab kurucusu Aydın Katalon, mühendislik eğitiminin ardından Amerika’da egzersiz ve beslenme alanında profesyonel eğitimler alıp ardından uzun dönem deneyim kazanmış. Antrenman yaparken önemli olanın saatlerce, günlerce değil ihtiyacınız kadarını yapmak olduğunu vurguluyor. Vücudunuzun potansiyelini açığa çıkarırken yaptığınız antrenmandan maksimum fayda ve verim sağlamanın altını çiziyor.

Spora yaklaşımın sadece ter atmak, yorulmak veya kasları ortaya çıkarmaktan ibaret olmaması yeni başlayacaklar için de güçlü bir motivasyon. Sadece estetik algıların veya güçlülüğün ön planda olması egzersiz deneyimi olmayanlar için kimi zaman heves kırıcı olabiliyor. Gym Rat’s Lab’in uzman kadrosu herkesin içinde bir potansiyel olduğuna inanıyor.

Yenilikçi ekipmanlarla disiplinli, verimli ve aynı zamanda keyifli şekilde egzersiz yapmanın da mümkün olduğunu görüyoruz. Stüdyonun mottosu “Movement-Innovation-Alliance” da aslında felsefelerini özetliyor. Hareket etmeyi, yeniliği ve birlik olma hissini taze tutarak buradan içeri adım atanlara yol arkadaşlığı yapıyorlar.

 

Gym Rat’s Lab dersleri nasıl işliyor?

Stüdyoda alanında uzman eğitmenlerin basit ve yenilikçi bir şekilde tasarladığı 4 temel ders var. Bu derslerin öncelikli amacı size ihtiyacınız olan bedensel becerileri kazandırmak. Dersler Fundamentals, Climb, Row & Flow ve Ground başlıkları altında toplanıyor.

 

Fundamentals

Gym Rat’s Lab’in temelini oluşturan bu dersler fonksiyonel egzersiz yoluyla güç ve hareketlilik sağlamaya odaklanıyor.  Grup dersi şeklinde yapılan bu derslere en fazla 4 kişi katılabiliyor. Kas gelişimini sağlamak, güçlenmek, eklem hareketliliği ve bedensel farkındalık kazanmak isteyenlere çok uygun.

 

Climb

Yenilikçi bir egzersiz sunan Climb derslerinde Türkiye’de bir ilk olan VersaClimber sistemi kullanılıyor. Dersler, güçlü bir ses sisteminden yayılan yüksek motivasyonlu müzikler ve büyüleyici ışıklarla aydınlatılan bir ortam eşliğinde tırmanış odaklı Climber ekipmanlarıyla gerçekleşiyor.

Yoğun bir kardiyo çalışması olan Climb, yüksek tempoda güvenli bir şekilde kalori yakmak isteyenler için ideal bir program.

 

Row & Flow

Yine Türkiye’de ilk defa bu stüdyoda kullanılan bir ekipman var bu dersin odağında. WaterRower’ın suyla dolu haznesinin akışına kendinizi bırakacağınız bu derslerde kürek antrenmanı ve vücut ağırlığıyla egzersiz yapılıyor.

Kardiyo, kuvvet ve meditasyonun mükemmel uyumunu sağlayan Row & Flow’da vücudunuzla eş zamanlı zihniniz de rahatlıyor.

 

Ground

Vücut ağırlığı temelli Ground derslerinde ortak amaç topraklanmak yani bedeni dinginleştirmek ve zihni aktifleştirmek. Esneklik ve mobilite kazanmak için katılabildiğiniz bu dersler yoga, pilates, animal flow gibi pratikleri kapsıyor.

Temeli oluşturan bu dört dersin dışında şimdilik sadece pazar günleri yaptıkları Hunt isimli bir ders çalışmaları daha var. En fazla 6 kişinin katılabileceği Hunt esnasında tüm stüdyo sadece bu çalışma için ayrılıyor. Cross fit yaklaşımına sahip bu dersler aslında yukarıda bahsettiğimiz 4 temel dersin bir arada olduğu yoğun ama bir yandan da meditatif bir çalışma.

Tüm bunlara ek olarak grup dersi yapmak istemediğiniz takdirde birebir olarak personal trainer ile çalışma imkanınız da var.

 

Gym Rat’s Cafe

Spor sonrası sağlıklı atıştırmak, taze bir kahve eşliğinde grup arkadaşlarınızla sohbet etmek ve dinlenmek için stüdyonun bahçesinde çok keyifli bir cafesi de var. Fit kahvaltı, avokado tartin, ekşi mayalı ekmeklerle tost veya granola ile kahvaltı yapabilir ve antrenman sonrası ihtiyacınız olan enerjiyi alabilirsiniz.

Taze smoothieler, protein shakeler, demleme çay ve kahvelerle içecek alternatifleri de geniş. Unsuz, şekersiz sağlıklı bir snickers barları da var ki mutlaka denemeniz lazım.

 

Nasıl üye olunur?

Gym Rat’s Lab’de farklı sayılarda seanslardan (yani derslerden) oluşan paketler bulunuyor. Dönemsel üyelik anlayışından farklı olarak ister tek seanslık isterseniz de 4-12-16-25 veya 40 seanslık paketlerden birini seçebiliyorsunuz. Bu paketleri aldıktan sonra hangi derslere girmek istediğiniz size kalmış. Yani stüdyodaki dört temel dersten ihtiyacınıza göre bir dağılım yapabilirsiniz.

Seanslarınızın kullanım süresi 1 yıl olarak belirlenmiş. Tatile gittiğinizde veya ara vermek istediğinizde yanmıyor böylece. Çoklu paket almak hem ekonomik hem de motivasyon sağlama anlamında daha avantajlı olabilir. Kendinizi görmek ve emin olmak için deneme dersi talep edip kaydolabilirsiniz. Deneme dersleri ücretli ama özel indirimli bir ücreti var.

Üye olduktan sonra haftalık ders programlarını takip edebileceğiniz ve ders kayıtlarınızı yapabileceğiniz bir mobil uygulamaları bulunuyor. Telefonunuz indirerek kolaylıkla antrenman programınızı oluşturabiliyorsunuz.

Egzersiz yapmak sadece fit görünmek için değil sağlıklı yaşamak ve dinç hissetmek için de son derece mühim. Harekete geçmek ve kendiniz için iyi bir şey yapmak için hala geç değil. Şimdilerde baharın gelişiyle motivasyonların da yükseldiğini düşününce Gym Rat’s Lab ile tanışmak için harika bir dönem. Bu yenilik bedeninize de ruhunuza da çok iyi gelecek.

 

Stüdyoya dair daha detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz;

Web sitesi

IG hesabı

Mobil uygulama

Yorumlar