Yol Üstü Müzik Durakları

Elektriğini güneşten alan bir karavanla, müzisyenleri doğada buluşturan konser serisi Karavan Sessions ile doğayı ve müziği birlikte hisset!

İzmir çıkışlı müzik grubu Balina üyesi ve fotoğrafçı Burçin Esin’in fikriyle ortaya çıkan, elektriğini güneş enerjisinden sağlayan ve tamamen bağımsız çalışan Karavan Sessions, müzisyenlerle turlayan ve onları canlı kaydeden  bir video projesi. Yaptıkları konserler ile yeni fikirleri ve sesleri alışılagelmiş mekan kısıtlamalarının ötesine taşımayı hedefliyor, izleyiciye ve müzisyene özel bir deneyim yaşatma amacını taşıyorlar.

Şimdiye kadar Lara Di Lara, Nilipek, Palmiyeler gibi birçok isimle turlayan ve canlı performansların yanı sıra “doğa, yolculuk, an”  kavramlarını da vurgulayan Karavan Sessions, müzikte tür sınırlaması gözetmiyor.

Performans sırasındaki tüm elektrik enerjisini güneş panellerinden sağlıyorlar ve doğa ile kurdukları ilişkiyi öncelikleri arasında tutuyorlar.

Lara Di Lara – Denizin Kralları

Gelecek projeleri arasına gösteri/komedi sahnesini ve gastronomiyi de ekleyen Karavan Sessions’ın hedeflerinden biri de tüm bu bileşenleri tek bir festival çatısı altında toplamak. Gerçekleştirmeyi hedefledikleri festival için de çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.

Palmiyeler – Herşey Anlamsız

Karavan Sessions’ı takip etmek ve canlı performans videolarını izlemek isterseniz;   

youtube hesabından ya da instagram hesaplarına göz atabilirsiniz.

Murat Can Uysal

Yorumlar