Fabio Brambilla ve Gelato

Grand Hyatt İstanbul Otel’in 34 Restaurant’ında İtalyan gelato tadına tam anlamıyla ulaşmak Executive Chef Fabio Brambilla sayesinde mümkün. Bu lezzetli gelato’nun sırrını öğrenmek için sorbe ve gelato yapımını deneyimlediğimiz workshop’a katıldık.

Milano’da Aşçılık Okulu’nda eğitim görmüş, ardından İtalya ve İsveç’in sayılı iyi otellerinde şeflik yapmış sonrasında da Amerika’da tecrübe edinmiş bir şeften bahsediyoruz. Aynı zamanda bir kitabı ve birçok da ödülü olan bir şef sevgili Fabio. Kendisi uzun yıllar önce eğitimini tam adresinde yani Venedik’te bir master programında almış. Böyle önemli ve saygın bir şeften gelato yapımını öğrenmek gerçekten büyük bir zevkti.

Günün sonunda emin olduğumuz birkaç konu vardı: İlki, doğru ölçü ve kaliteli malzemelerle yapmak aslında çok kolay. İkincisi, dilediğiniz meyve hatta isterseniz sebzeyle bile çok şeker kullanmadan doğal ve bir o kadar da lezzetli sorbe ve gelatolar yapmak mümkün. Üçüncüsü ve en güzeli ise Fabio’nun işini ne kadar tutkuyla yaptığını fark etmemiz oldu. Bu tatlı günün ardından Fabio Brambilla’nın bizler için yaptığı çilekli, mangolu ve vanilyalı gelatoları meyvelerle tattık. Sonuç gerçekten olağanüstü!

Grand Hyatt İstanbul’a gidip yemeye doyamayacağın gelatoyu #denemenlazım

Yorumlar