Fransız Sarayı’nda Yılın En Tatlı Günü

Artisan Pastacılık - Fransız Sarayı

Fransız Sarayı ‘nın ihtişamlı dünyasına yakışacak şekilde gerçekleşen yılın en tatlı gününde birbirinden lezzetli tadımlar yapmakla kalmadık aynı zamanda çok renkli atölyelere ortak olduk!

Fransa’nın ünlü pastane ve artisanal fırıncılık kültürünü, Türkiye’deki yeme-içme sektörü ve İstanbullularla buluşturan bu güzel etkinlikte bol bol makaron yedik, birbirinden lezzetli lokumlar tattık, mis gibi kokan taze kekler ve pastalarla büyülendik.

Bir yandan sıcacık bitki çaylarını içerken, diğer yandan sıcak çikolataları da ihmal etmedik. Tatlılardan olduğu kadar tuzlulardan da nasibimizi aldık. Doğal ekmeklerden, peynirli sandviçlere ve mini salatalara kadar tercih edilebilecek her şeyi düşünmüşler.

Festivalin hamurunda olan bütün isimler en zarif ve en renkli sunumlarıyla Fransa Sarayı’nda hem damağımıza hem de gözlerimize hitap ediyordu. Bu keyifli etkinlik sayesinde İstanbul’da bulunan, pastacılık alanında fark yaratan Fransız ve Türk mutfağını içinde barındıran birçok kafenin sahipleriyle tanışma fırsatı bulduk.

Hemen hemen her şefin hikayesi sundukları eşsiz lezzetler kadar güzeldi. Journée Patisserie et Boulangerie’de unutulmaz bir gün yaşadık. Bir sonraki festivalde nefis tatları #denemenlazım

Yorumlar