Genç Annelere, Anneler Günü Hediye Önerileri

Portekiz’de yapılan bir araştırma; kadınların günde kendilerine yalnızca 2 saat 12 dakika ayırdığını söylüyor. Hele pandemi döneminde çocukların da sürekli evde olmasıyla beraber kadınların kendi kendileriyle baş başa kalabildikleri anlar son dönemde daha da kıymetli hale geldi. Katılacak zoom toplantıları, pişirilecek yemekler, ev işleri, çocuğun işleri, market alışverişleri bitmek bilmiyor…

Anneler için zaman çok kıymetli. Onların kendilerine ayırdıkları zamanları daha verimli bir şekilde kullanmaları için özellikle genç annelerin çok hoşlarına gidecek hediye önerileriyle geldik.

 

Akıllı Robot Süpürge

Genç Annelere, Anneler Günü Hediye Önerileri
Genç Annelere, Anneler Günü Hediye Önerileri

Annelerimizin her zaman dediği gibi evin işi hiçbir zaman bitmez. O yüzden bu yükü biraz daha hafifletip annelerin kendilerine ayırdığı vakti biraz daha uzatmaya yarayacak akıllı robot süpürgelerle sizi tanıştıralım.

Son dönemde oldukça popüler hale gelen akıllı robot süpürgeler gerçekten de akıllı. Evin tek bir yerini atlamadan adım adım tüm evi dilerseniz ıslak, dilerseniz toz alma modunda gezip mis gibi yapıyor. Hatta şarjı azaldığı zaman, şarj ünitesine kendi gidip, kendini şarj edip sonrasında temizliğine kaldığı yerden devam etmeyi de unutmuyor.

Hele titiz anneler için olmazsa olmaz bir cihaz. Evde temizlik yaptırdıktan sonra cihazı çalıştırınca bile o kadar çok toz topluyor ki, gözlerinizle görmeden inanamazsınız. Mobil uygulama üzerinden dilerseniz evin belli bir bölgesini seçip sadece orayı da temizletebilirsiniz.

Bırakın akıllı robot süpürgeler temizliği yapsın, siz ayaklarınızı uzatıp dizi/film keyfi yapın, çayınızı yudumlayın. Yakında size çay getirecek robotlar da çıkacaktır ancak şimdilik bununla idare edin sevgili okurlar. Ürünü inceleyip satın almak istersiniz diye linki bırakıyoruz.

 

FOREO BEAR (Mikro Akım Cihazı)

Güzellik ve teknolojiyi bir araya getiren İsveç markası FOREO’nun daha önce FOREO LUNA 3, FOREO UFO inceleme yazılarını daha önce yazmıştık. Sevgili Melis Koçal’ın incelemesi FOREO BEAR’dan da geçtiğimiz günlerde detaylı bir şekilde blogumuzda bahsettik.

Bu sevimli görünüme sahip olan minik cihazın etkisi çok büyük. FOREO BEAR mikro akım teknolojisi sayesinde yüze spor yaptırmaya yarıyor. Nasıl vücudumuzdaki sarkmaları toparlamak ve sıkılaşmak için spor yapıyorsak, FOREO BEAR sayesinde de yüzümüzdeki kasları günde sadece 3 dakika ayırarak çalıştırıyoruz. Kolajen üretimini de destekleyen teknoloji, T – Sonic titreşimler sayesinde kan akışını hızlandırıyor, öncesinde sürülen serumun emilimini arttırarak cilde masaj yapıyor.

FOREO’nun tüm cihazları gibi BEAR da ömürlük bir yatırım. Bırakın profesyonel bakıma gitmeyi; evde kendine, cildine vakit ayırmakta zorlanan kadınların en büyük ihtiyacı bu cihaz olabilir. BEAR’ın etkileri ise 4 – 6 hafta arasında görülmeye başlıyor. Genç annelerin daima genç kalması için en güzel hediyelerden biri bu cihaz olabilir.

Anneler gününe özel FOREO her sene olduğu gibi bu sene de harika bir kampanya yapmış. Az zamanda, en etkili bakımı annelerinize ya da kendinize hediye etmek istersiniz diye linki bırakıyoruz.

 

Akıllı Saat

Genç Annelere, Anneler Günü Hediye Önerileri
Genç Annelere, Anneler Günü Hediye Önerileri

Günlük olarak uykunuzu, adımlarınızı, hareketinizi, kalp atışlarınızı, hatta kanınızdaki oksijeni bilen ölçen akıllı saatlerle tanıştınız mı? Bu yazıda birçok kez belirttiğimiz gibi zaman anneler için çok önemli; dakik olmak, her şeyi programlamak bir anne için olmazsa olmaz… Ancak bu saatler sadece zamanı ölçmeyle kalmıyor, hayatımızı kolaylaştırıyorlar.

Apple Watch; günlük nefes egzersizi uyarısıyla kendinize bazen bir mola vermeniz gerektiğini hatırlatıyor. Kendinize günlük hareket, ayağa kalkma sayısı ve spor egzersizleri belirleyerek saatin de uyarıları sayesinde kendinizi motive edebiliyorsunuz.

Özellikle son dönemlerde sürekli evde olduğumuz için hareketlerimiz oldukça azaldı. Bedenimiz hareketsiz kaldıkça hamlaşıyor ve bu duruma alışıyor. Kendimizi, annelerimizi ve tüm sevdiklerimizi harekete geçirmek için bu saatler hem kendimize hem de annelerimize çok güzel hediyeler olurlar. Ürünü inceleyip satın almak istersiniz diye linki bırakıyoruz.

 

Meditasyon uygulamaları

Pandemi etkisiyle son zamanlarda en zorlaşan şeylerden biri de meditasyon yapmak yani anda kalabilmek, düşüncelerin akışını izleyebilme kabiliyeti oldu. Düzenli olarak meditasyon yapan birçok kişi dahi bu dönemde yapmakta zorlandıklarını sık sık dile getiriyorlar. Bunun sebebi tabiki geleceğe dair çok büyük bir belirsizliğin olması. Kafamızda hep sevdiklerimize ya da kendimize bir şey olur mu endişesi var. Meditasyon yapmaya oturduğumuz zaman aslında yapamamak diye bir şey söz konusu değil, çünkü bunu yapmaya gayret etmek aslında meditasyonun ta kendisi.

Genç Annelere, Anneler Günü Hediye Önerileri
Genç Annelere, Anneler Günü Hediye Önerileri

Kendinizi yoğun trafikli bir yolun kenarında oturuyor gibi düşünün, gelen geçen arabaların (yani düşüncelerin) içerisine girmeden akışı gözlemleyebilme kabiliyetini meditasyona benzetebiliriz. Önemli olan, arabaların içerisine girdiğimizde bunu farkedip, dışarı çıkabilmek ve tekrardan onları gözlemlemeye dönebilmek.

Bunu tabiki yazması kolay, uygulaması ise bir alışkanlık ve gittikçe gelişen bir beceri. Buna alışmak için en güzel yöntemlerden biri de telefondan açabileceğimiz meditasyon uygulamaları. Bu uygulamalardaki ses yönlendirmeleri sizin düşüncelerden sıyrılıp anda kalmanıza ilk aşamada büyük derecede yardımcı oluyorlar.

Bedenimizi dinlendirdiğimiz kadar, zihinimizi de dinlendirmeye ihtiyacımız var. Hele buna en çok annelerin ihtiyacı var. Bu yüzden annelerinize senelik meditasyon uygulaması üyeliği almak da çok keyifli bir hediye olabilir. Meditasyon uygulamasının linkini sizin için bırakıyoruz.

 

Yorumlar