Hillside Beach Club: Summer Challenge

Yaza veda ederken sezonu kapamak için kendimizi çok sevdiğimiz Hillside Beach Club’a attık! Tatil süresi boyunca daha öncede gerçekleşmiş olan, Summer Challenge programının üçüncüsüne katıldık. Koşu, cardio, outdoor aktiviteler ile donatılmış program, yeni sezona kendimizi hazırlarken harika bir başlangıç oldu!

Programın her gününe sabah saatlerinde başlayan farklı aktiviteler planlanmış. Biz ilk grup dersimiz cycling ile ilk güne başladık. Ertesi gün ise trekking  yapmak için mimari yapısı, dar sokakları, kiliseleri ve muhteşem doğasıyla etkileyici bir atmosfere ve tarihe sahip eski Rum köyü Kayaköy’deydik.

Bir yandan hafif tempolu yürüyüş yaparken bir yandan terk edilen bu kentte her biri elli metre kareden büyük olmayan manzara ve ışık açısından birbirinin önünü kapatmayan, alt katları kiler olarak kullanılan, ikişer katlı yıkılmış evleri gezdik.

Tüm bu yorgunluğun üzerine en iyi gidecek olan şey hamam sefası ve masaj idi. Bunu da Hillside Beach Club’da yer alan Sanda Spa’da bulduk!

Programın son gününde daha önce duyduğumuz ama hiç deneme fırsatı bulamadığımız  “Jungle Challenge” ile  tanıştık. Hillside City Club, Jungle Challenge’ı daha önce İtalya’da düzenlenen spor ve sağlıklı yaşamın en önemli fuarlarından RiminiWellnes’de tanıtmıştı.

Unutmadan Summer Challenge önümüzdeki sene 4 – 10 Haziran 2018 ve 24 – 29 Eylül 2018 tarihleri arasında Hillside Beach Club’da yapılacak.

Etkili, ezber bozan, ilk kez Türkiye’den bir markanın bu alanda dünyaya açıldığı ve ilhamını doğadan alan bu sporu tabii ki denemen lazım dedik ve ekranın karşısına geçtik.

 

Peki Nedir bu Jungle Challenge?

Eşi benzeri olmayan bir hikaye etrafında kurgulanan egzersizde; hareketler hayvanların vahşi yaşama uyum sağlamak için geliştirdiği fiziksel özelliklerinden esinleniyor. Hillside City Club ekibinin yarattığı bu yeni egzersiz rutinine vahşi doğada yaşayan bir yerli olarak başlıyorsunuz. Ders boyunca bir çitanın, bir kartalın ya da bir timsahın öne çıkan güçlü yönlerinin kaynağını bulmaya doğru bir yolculuk deneyimi içinde oluyorsunuz.

JUNGLE Challenge egzersizinde her karakter belirli bir kas grubunu çalıştırırken, hayvanların sağ kalmak için geliştirdiği özelliklere de dikkat çekiyor. Çitanın hızına, timsahın kuvvetine, gorilin gücüne, bufalonun sağlamlığına ya da leoparın esnekliğine erişmek için yapılan hareketlerin “buffalo attack”, “gorilla squat” “leopard stretch”, “cheetah sprint” gibi isimleri bulunuyor. Rutinin sonunda ise esneme hareketleri, doğanın üreticisi ve yaşam kaynağı ağaç ile vurgulanıyor.

Neden denemen lazım?

  • Kısa sürede tüm kas gruplarını çalıştırabiliyor. Antrenman rutinleri “High-Intensity Interval Training – HIIT” ve “Functional Training” tekniklerine dayalı olan ders, güç, esneklik, mobilite ve çevikliği artırmaya da yardımcı oluyor.
  • Vücut ağırlığı ile yapılan kuvvet ve kardiyo rutinleri ile gerçekleşen bu ders, 40 dakikalık ya da yüksek tempoda 25 dakikalık şeklinde uygulanabiliyor. Farklı yoğunluk seviyelerinde yapılabilen bu dersle yaklaşık 600 kalori yakmak mümkün.
  • Hareketleri “green box”ta çekerek kas grupları ile eşleştiren Hillside ekibinin hazırladığı video derse eşlik ediyor. Motivasyonu en üst seviyede tutacak tekno – rock fusion müzikleri ile video harmanlanınca ortaya epik bir deneyim çıkıyor.

Bir Türk markasının yeni bir egzersiz yaratması ve birçok Avrupa ülkesinden eğitim talebi almasıyla da Hillside bir ilki gerçekleştirmiş oldu! Eğlenceli ve doğa ile bütünleşen bu spor akımı geçtiğimiz hafta Etiler Hillside City Club’de Jungle Challenge Premiere’ini yaptı. Meraklı bir kalabalık ile bu eşsiz deneyimi birkez daha yaşayarak harika bir akşam geçirdik.

Siz de Jungle Challenge deneyimi ile tanışmak ve derslerine katılmak istiyorsanız, çarşamba & perşembe günleri Hillside City Club Etiler’de sabah ve akşam saatleri olarak planlanmış stüdyo derslerine kayıt olabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için web sitesini  (http://www.junglechallenge.net/index.php ) ziyaret etmeyi unutmayın!

 

Yorumlar