Eylül ayında İstanbul’da Öne Çıkan Etkinlikler

Bol festivalli ve konserli bir o kadar da etkinlik zengini geçen Yaz, ellerimizin arasından kaysa da İstanbullu olan bizler için bir veda sayılmaz. Aksine yeni sezonun başlamasıyla, Eylül ayında daha da zenginleşen bir takvim var karşımızda.

Daha havalar da soğumuş değilken, hadi yazın son keyifli demlerini yaşamaya…

 

Salon 10. Yıl Konserleri

Bu ayın sonunda Salon, 10. sezonuna merhaba diyecek ve sahnesini usta müzisyenler ve yeni yeteneklere emanet ederek sonbahara sağlam bir giriş yapmamızı sağlayacak. Yeni sezonunda müziğin farklı tonlarına yer ayıran Salon gibi, güzel müziğin sıkı takipçileri olan bizlerin de şimdiden yerlerimizi ayırmaya başlamamız gerekebilir.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Salon 10. Yıl Konserleri
İstanbul Eylül Etkinlikler | Salon 10. Yıl Konserleri

Salon’un bu ay bize sunduğu nimetler arasında Steve Gunn ile indie-folk gecesi, Avustralya’nın sıcak iklimini 60’ların saykedelik pop’uyla günümüze uyarlayan grup Babe Rainbow, Türkiye’de ilk defa Salon’da konser vermeye gelen İsviçreli elektro pop ikilisi Elvett ve baştan çıkarıcı elektronik müzikleri ile Polynation var.

 

Rise & Down

Ege ve Akdeniz sahillerinde bir bir yaza veda partileri yapılırken İstanbul’da kalanlar üzülmesin. Burada da yaza veda edebilirsiniz. Hem de şehrin karmaşasından uzak, orman, kumsal ve denizin buluştuğu bir koyda 18 saat boyunca sadece müzikle sınırlı kalmayan gerçek bir açık hava etkinliğiyle.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Rise & Down
İstanbul Eylül Etkinlikler | Rise & Down

Üç farklı sahnesinde Ferhat Albayrak, Doruk Güralp,Ugur Project, Yasha, Koray Güçkıranc, Doruk Güralp, Cärbone, Alan Cuttve çok çok daha fazlasını dinleyerek sıcak yaz güneşini uğurlamak güzel bir fikir olabilir.

 

Happening Now

Performans sanatı aracılığı ile doğa-beden diyaloğuna odaklanan “Happening Now” sergisi, Artweeks Akaretler kapsamında üç haftalık canlı performanslara, sürekli değişen eser yerleştirmelerine ve geçici sergi mekanında bu ay kapılarını açacak.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Happening Now
İstanbul Eylül Etkinlikler | Happening Now

Günümüzde özellikle iş dünyasında yoğun olarak konuşulan ve düşünülen dönüşüm, adaptasyon ve döngü kavramlarını, performansın kendine özgü yaklaşımıyla yorumlayan sanatçıların eserlerine yer verecek olan sergide, interaktif katılımlarla ziyaretçi ve sanatçılar arasındaki etkileşimi sağlayacak çeşitli performanslara da yer verilecek.

Aktif ve değişen bir sergi olan “Happening Now”a uğrayarak doğa-beden diyaloğunu sorgulayabilir; beslenme, beden farkındalık ve ekoloji üzerine atölye çalışmalarına katılabilirsiniz.

 

Kovacs

Amy Winehouse ve Nina Simone gibi efsanelere özgü müzikal yeteneğine, 60 milyonu geçen Youtube izlenmesi, kazandığı çeşitli ödüller, global festival performansları ve aykırı imajını da ekleyince kuşkusuz günümüz soul pop yıldızlarından en ikoniği oluveren Kovacs, büyüleyici sesi ile İstanbul’u ziyarete geliyor.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Kovacs
İstanbul Eylül Etkinlikler | Kovacs

Geçtiğimiz yıl yayınladığı ve kişisel hayatının buhranlarıyla zenginleştirdiği ikinci albümü de müzik otoritelerinden olumlu yorumu kapan Kovacks, etkisinden kolay kolay kurtulamayacağınız bir konser vadediyor.

 

Nina Kraviz

Her sene, çoğu elektronik müzik platformunun en iyi DJ’leri arasında kendine yer bulan Nina Kraviz, kusursuz setlerinin yanı sıra techno ve dans müziğini keşfetmeye duyduğu bitmeyen tutkusuyla elektronik müzik camiyasındaki adını sağlamlaştırdı.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Nina Kraviz
İstanbul Eylül Etkinlikler | Nina Kraviz

Setlerinde her zaman farklı tınılar yakalayan ve şarkılar arasında mükemmel uyumu tutturabilen bu yenilikçi DJ ve prodüktörün müziğine kulak vermeyi ihmal etmeyin.

 

İstanbul Rooftop Festival

Bu sene It’s Chiller Time desteğiyle gerçekleşecek İstanbul Rooftop Festival, yaz aylarına keyifli bir vedayı vadediyor. Festival, sanatçı performanslarının yanı sıra birbirinden farklı aktivitelerle de katılımcıları gün boyu sürecek eğlenceye ortak edecek.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Istanbul Rooftop Festival
İstanbul Eylül Etkinlikler | Istanbul Rooftop Festival

Festivalcileri keyiflendirecek isimler arasında tech-house müziğin melodik ritimlerini benimseyen Berlin merkezli duo Dole & Kom, eşsiz enerjisiyle tekno/house müziği old school ve günümüz tınıları ile harmanlayan Jack the Rapper ve Floyd Lavine gibi dünyaca ünlü isimler var.

 

Contemporary İstanbul

Her eylül ayında Türkiye ve dünya çağdaş sanatından en iyi örnekleri bir araya getiren Contemporary İstanbul, bu yıl 14. ayağıyla karşımızda. Türkiye ve dünya çağdaş sanatının son ürünlerini Avrupa ve Asya’nın buluşma noktasında bir araya getiren ve şehrin sanat sahnesi olmayı başaran fuarın bu yılki küratörlüğünü Fransız sanat araştırmacısı Anissa Touati’nin üstlenecek.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Contemporary İstanbul
İstanbul Eylül Etkinlikler | Contemporary İstanbul

22 ülkeden 75 çağdaş sanat galerisi, 510 sanatçı ve bin 400’ün üzerinde eser ile karşılaşma imkanı sunan Contemporary İstanbul ile sonbahara sanata doymuş girin.

 

Woo York

Melodic ve acid techno arasında sallanan sıra dışı soundları ile Dystopian, Afterlife, Life and Death gibi label’lar üzerinden şarkı yayınlamayı başaran Kiev merkezli duo Woo York, techno severlerin ruhlarını harekete geçirmeye geliyor.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Woo York
İstanbul Eylül Etkinlikler | Woo York

Tamamen anolog gerçekleştirdikleri doğaçlama setleri ile ünlü Woo York’un bahsini ettiğimiz gecedeki ezgileri de başka yerde duyulmamış olacak. Siz ilk elden duymayı ihmal etmeyin deriz.

 

18. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali

18 yıldır tutarlılığını koruyarak kolektif, çok sesli bir yaşam ve sinema platformu olmaya devam eden !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, bu sene de bağımsızlığın verdiği keyfi keşfetmeye meraklı olanları ağırlayacak.

18. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali
18. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali

Bu yıl yepyeni bir platform olan If X ile yeni doğan bağımsız filmlere, öğrenme aşkıyla dolu, ruhu genç sinemacılara alternatif bir paylaşım ve eğitim alanı da yaratan festival, yeniliklerinin yanında vazgeçilmezlerini de elbette koruyor. Keş!f, Gökkuşağı, Galalar,  Karanlık ve Köşeli, !f Kült gibi seçkiler bu yıl da ruhlarını korumaya devam edecek. Üzerine bir de !f Jenerasyon ve !f Çocuk seçkileriyle genç nesilleri de uluslararası filmlerle buluşturmayı hedefleyerek alanını genişleten festivalin bir diğer yeniliği ise !f Efsaneler.

Zamanının en iyileri olan, dönemine damga vurmuş filmlerle ulusal sinemanın belleğine ışık tutmayı hedefleyen !f, bu yıl beyazperdede aradığınız hatta aramadığınız her şeyi size sunacak gibi duruyor. Kaçırmayınız.

 

Evanescence

2000’li yılların başında kurulan ve ilk albümleri “Fallen” ile kısa sürede yükselerek listelerin tepesine yerleşip efsaneleşen Evanescence, “Synthesis Live” turu kapsamında İstanbul’a da uğrayacak.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Evanescence
İstanbul Eylül Etkinlikler | Evanescence

Müziğinde rock, metal ve senfonik öğeleri birleştiren ve bu sayede kendini ayrıştıran Evanescence’ın turlarıyla aynı adı taşıyan son albümleri “Synthesis” grubun sound’una sunduğu yeni yaklaşımlarla dikkat çekici olsa da eski parçalarının yeni düzenlemelerini dinlemenin ayrı bir keyif vereceğini de itiraf etmek gerek.

 

Directed by Women Turkey

Her dilden, dinden ve kültürden farklı bakış ve hikâyelere sahip kadınların çektiği 30 finalist filmin yer aldığı etkinlik bu ay İstanbul ayağını gerçekleştiriyor. Dünyada dört yıldır New York ve İspanya başta olmak üzere birçok ülkede Eylül ayında “Directed by Women Worldwide Film Viewing Party” adıyla gerçekleştirilen festivalin Türkiye organizasyonunda Belgesel, kurmaca, animasyon kategorilerinde gösterilecek filmlere ulusal ve uluslararası olmak üzere en iyi film ödülü verilecek.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Directed by Women Turkey
İstanbul Eylül Etkinlikler | Directed by Women Turkey

Kadın kısa filmcileri teşvik etmek, sayılarının ve üretimlerinin artmasına katkıda bulunmak, dünyanın her yanından kadın sinemacıları bir araya getirerek kültürel ve sanatsal etkileşim yaratmak amacıyla düzenlenen festivalde atölye çalışmaları, söyleşiler gerçekleştirilerek sinemacılar ile seyircilerin buluşabiliyor oluşu da cabası!

Amerika ve Avrupa ile eş zamanlı olarak İstanbul’da gerçekleştirilen festivali kaçırmayın deriz.

 

Ricardo Villalobos in Istanbul

Efsane DJ/prodüktör Ricardo Villalobos’a 10 senelik hasretin ardından bu ay kavuşuyoruz.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Ricardo Villalobos in Istanbul
İstanbul Eylül Etkinlikler | Ricardo Villalobos in Istanbul

Sıcak müziği kadar cana yakın karakteri ile de sevgimizi kazanmış olan, enternasyonel festivallerin en aranan isimlerinden Villalobos, eski nesil müzik severler ile yeni nesili bir araya getireceği uzun bir set ile DJ kabininde olacak. Kaçırmayınız…

 

16. İstanbul Bienali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenecek olan 16. İstanbul Bienali, başlı başına sonbaharı sevme nedenlerinden biri. Fransız küratör, yazar ve akademisyen Nicolas Bourriaud’un liderliğinde gerçekleşecek olan bienalin bu seneki odağı “Yedinci Kıta”; nam-ı diğer “Pasifik Okyanusu’nun ortasındaki devasa atık yığını”.

16. İstanbul Bienali
16. İstanbul Bienali

Bu kütle 3,4 milyon kilometrekare genişliğinde, 7 milyon ton ağırlığındaki bir plastik yığınından meydana geliyor. İnsan atıklarının okyanusun ortasında yeni bir kıtanın oluşumuna sebebiyet verdiği gerçeğinin korkunçluğu ile başa çıkmanın ve bu olayın doğurduğu ekolojik sorunlara karşı dikkat çekmenin yolu sanattan ve tabi  16. İstanbul Bienal’inden geçiyor.

İnsanlığın yarattığı doğal ve kültürel atıkları alarak, sanatçılar, düşünürler, antropologlar ve çevrecilerle birlikte sanatın güncel durumunu inceleyecek olan İstanbul Bienal’ine uğramayı  ve hayret etmeyi ihmal etmeyin.

İstanbul’da öne çıkan tüm sergileri görmek için tıklayın!

 

WWF’in yeni yelkenlisi Blue Panda bu ay İstanbul’a geliyor!

WWF'in yeni yelkenlisi Blue Panda bu ay İstanbul'a geliyor!
WWF’in yeni yelkenlisi Blue Panda bu ay İstanbul’a geliyor!

Temmuz’dan beri Akdeniz Plastik Turu’nda olan Blue Panda’nın 3. durağı Türkiye. Tekne 14 Eylül’den 27 Eylül’e kadar #PlastikKirliliğineHayır demek isteyen herkesin ziyaretine açık olacak. Program yakında @wwf_turkiye ve @wwf_med hesaplarından duyurulacak.

 

Imera & Niks Carnaval Istanbul 2019

Evrenin boşluğunu temsil eden Kaos ve karanlığın tanrıçası Niks’in kızı olan “Aydınlık Tanrıçası” Imera’nın ortaya çıkardığı denge der ki; her canlının ve tüm elementlerin sorgusuz sualsiz bir ruhu vardır.

Imera & Niks Carnaval Istanbul 2019
Imera & Niks Carnaval Istanbul 2019

Böylesi bir kabulü kendine rehber alan, daha önce ülke sınırları içinde deneyimlediğiniz hiçbir şeye benzemeyen eşsiz bir atmosferi koklamaya ne dersiniz? Şimdiden ilginizi çektiğimize eminiz. Zaten dört elementi temsil eden Imera & Niks Carnaval katılımcılarına daha önce hiç yaşamadıkları bir karnaval tecrübesi yaşatma konusunda oldukça iddialı.

Türkiye’de ilk kez kendine özgü konsepti ile ateş dans performansları, interaktif konsept şovlar, akrobatik dans performansları, makyaj stantları, su içi dans performansları ve dünyaca ünlü DJ’leri ile İstanbul’da gerçekleşecek olan Imera & Niks Carnaval eylül ayını sizin için renklendirecek bir etkinlik olmaya aday.

 

Sutra

Shaolin geleneğindeki felsefe ve inancın Kung Fu’ya yansımasını güncel bir bağlamda ele alan Sutra, günümüzden 2500 yıl önce Çin’de kurulan ve Budist öğretiyi temel alan ünlü Shaolin Tapınağı’ndaki rahiplerin, çağın en önemli koreograflarından Sidi Larbi Cherkaoui ile buluşmasından doğan sıra dışı bir gösteri.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Sutra
İstanbul Eylül Etkinlikler | Sutra

Cherkaoui’nın bu tapınağın dövüş sanatlarında uzman on dokuz Budist rahibini birer dansçı olarak görebilmenize olanak sağlayan gösterisi, dünya çapında da bolca övülmüş. Times’ın “en yüksek beklentileri bile aşıyor”, Guardian’ın “kültürel değişim kavramını yeni bir seviyeye taşıyan, eşsiz ve incelikli bir gösteri” sözleriyle alkışladığı bu benzersiz gösteriyi kaçırmamak gerek.

 

XJAZZ İstanbul: “Taksim, Yükleniyor”

Büyük şehirlerin karmaşasına ve telaşlı akışkanlığına belki de en çok yakışan müzik caz. Ülkenin ruhu en büyük şehri olan İstanbul’un, çeşitliği koklayabileceğiniz, şehrin metropol havasını iliklerinize kadar hissedebileceğiniz belki de tek yeri olan Taksim’e ise caz, çok yakışır diye düşünüyoruz.

XJAZZ İstanbul: "Taksim, Yükleniyor"
XJAZZ İstanbul: “Taksim, Yükleniyor”

Bu sene beşinci yılını kutlayan XJAZZ de öyle düşündüğünden olsa gerek, Taksim ve çevresindeki kültür ve sanat alanlarını, müzik mekanlarını, sokakları ve dükkanları konserlerle, partilerle, konuşmalarla ve atölye çalışmalarıyla doldurarak, müziğin sesini açıp ve herkesi bir araya getirmek istiyor. Festivalin bir parçası olmak isteyenler hiç bekleme yapmasın!

 

Vedat Havlucu ile Meditasyon ve Nefesin Temelleri

Vedat Havlucu ile Meditasyon ve Nefesin Temelleri
Vedat Havlucu ile Meditasyon ve Nefesin Temelleri

Başlarken nefesimizin en doğal halini araştırdığımız, diyafram ve akciğerimizin özgür hareketini izlediğimiz devamında meditasyon çalışması için oturuş pozisyonlarını öğrendiğimiz, nefesin faydalarını gördüğümüz nefes terapisi ve meditasyon etkinliğimiz 19 Eylül akşamı 19:30’da Nebula Atölye Bahçe’de.

İstanbul’da öne çıkan tüm atölyelerini görmek için tıklayın!

 

Nils Frahm

Onun için çağın en başarılı bestecilerinden biri rahatlıkla diyebiliriz. Geleneksel piyanistlerin mirasını, çağdaş bestecilerin yapıtlarından edindiği ilhamla aynı potada eriten Frahm, modernle klasiğin en elektroniğe çalan halini sunmasıyla benzerine de rastlanamayan bir sanatçı.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Nils Frahm
İstanbul Eylül Etkinlikler | Nils Frahm

Canlı performansları ile deneyselliğin derin sularına dalarak dinleyenleri büyüleyen Frahm’ın olağanüstü sahne performansı ile efsunlanmayı ihmal etmeyin.

 

İstanbul Coffee Festival

6. senesinde de markaları ve katılımcıları nitelikli kahve etrafında toplamaya hazırlanan İstanbul Coffee Festival, şimdiden Avrupa’nın en büyük iki kahve festivalinden biri konumunda.

İstanbul Eylül Etkinlikler | ICF
İstanbul Eylül Etkinlikler | ICF

4 gün boyunca sürecek festivalde en sevilen lokal kahve dükkanlarının yanı sıra dünyaca ünlü coffee shop’ların zihin açan kahvelerini tadabilir, kendi evinizin baristası olmak isterseniz çeşitli workshop ve seminerlere katılabilir, farklı aktivite alanlarında yeni deneyimler yaşayabilirsiniz.

 

Fallen Light Renew – Led Performansları

Kulaklarınıza ziyafet çektiren güzel müziğin gözlerinizi bayram ettirecek görsel bir performansla taçlandırılmasını istemez miydiniz? Bizce isterdiniz.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Fallen Light Renew - Led Performansları
İstanbul Eylül Etkinlikler | Fallen Light Renew – Led Performansları

Atay İlgün ve Caner Bozkurt [HYPERCORTEX] tarafından bir seri görsel işitsel performanslar olarak programlanan Fallen Light Renew, Neue! tam da bu fanteziyi karşılayacak nitelikte. Yapay ses dokuları ve okyanustan beslenen dünya estrümanlarıyla deneysel beat’ler üretecek olan etkinlikte, bir yapay zeka algoritması olan ÜÇA’lar (üretici çekişmeli ağlar), görsel çıktıları rötuşlayıp stilize ederek ses örneklerini sizin için görselleştirecek.

Anlaması ve anlatması zor olsa da izlemesinin keyifli olacağına kefiliz.

 

LikeFest 2019 Güz

Günümüz sosyal medya popülasyonunu fiziki zemine taşıyan Türkiye’nin sosyal medya pazarı LikeFest, sosyal medyada öne çıkan yüzlerce tasarımcı ve markanın ürünlerini ilgilileriyle buluşturacak.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Like Fest
İstanbul Eylül Etkinlikler | Like Fest

Nakış, suluboya, ahşap, seramik gibi birçok alanda atölyelerin yer alacağı festivalde, yazarlarla söyleşilere katılabilir, el becerilerinizle hava atabilir, Eda Baba, Can Ozan ve Serhat Albamya’nın sahnesini izleyerek kulaklarınızın pasını silebilirsiniz.

 

Yapı Kredi 75. Yıl Konserleri: David Garrett

Kariyerinin başından beri müzikte sınır tanımayan David Garrett, 10 Yıllık crossover kariyerini kutladığı “Unlimited – LIVE” kapsamında İstanbul’a uğruyor.

Yapı Kredi 75. Yıl Konserleri: David Garrett
Yapı Kredi 75. Yıl Konserleri: David Garrett

Sevilen klasiklerle birlikte pek çok rock ve pop klasiğini kendine özgü tarzıyla yorumlayan David Garrett, klasik müzikle işi olmayanları bile yakalamayı başaran bir isim. Yine de Garrett’i izlemek içi çok daha iyi bir sebep daha var: Kendisi 2008 yılında ‘Flight of the Bumblebee’ şarkısını, saniyede 13 nota basarak, 1 dakika 6.56 saniyede çalıp Guinness Rekorlar Kitabı’na adını “Dünyanın en hızlı keman çalan insanı” olarak yazdırdı. Söyleyeceklerimiz bu kadar…

 

Balthazar

Maarten Devoldere, Jinte Deprez, ve Patricia Vanneste onlu yaşlarında üç küçük arkadaş olarak kurdukları grupları Balthazar ile dünya listelerinin üst sıralarında kendilerine yer bulacaklarını hayal etmişler miydi bilemiyoruz; ancak neo-psychedelia, electro-pop ve garaj punk türlerinden etkiler taşıyan müziklerinin bir kere duyunca unutulmayacak kadar etkili olması, başarılarının bir tesadüf olmadığının kanıtı.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Balthazar
İstanbul Eylül Etkinlikler | Balthazar

Belçika’da başlayıp tüm dünyaya yayılan başarılarını son albümleri Fever ile taçlandıran Balthazar, sizi de güzel müziğiyle yakalasın istiyorsanız, 27 Eylül’deki konserlerini kaçırmayınız.

 

Beşiktaş Sokak Festivali

İstanbul’daki genç nabzın en yüksekten attığı semtlerden olan Beşiktaş, yaza en sevdiği konukları olan gençlerin başrolde olduğu bir festivalle veda ediyor. Türkiye Gençlik Organizasyonları’nın gururla sunduğu Beşiktaş Sokak Festivali, DJ performansları, dans gösterileri ve sürprizlerle dolu bir üç gün vadediyor.

Beşiktaş Sokak Festivali
Beşiktaş Sokak Festivali

Sokağa sığmamaya, binlerce güzel insanla aynı anda dans etmeye ve sokak festivali deneyimini yeniden yaşamaya hazır mısınız?

 

Mutlu Çocuk Festivali

Çocuklar en iyi eğlenirken öğrenir. Ancak şehir hayatı, çocukların doğayla buluşmalarını ya da aileleriyle kaliteli vakit geçirmelerini zorlaştırabilir. Mutlu Çocuk Festivali ise, şehir çocuklarının aileleri ile birlikte öğretici ve eğlenceli, dolu dolu zaman geçirmelerinin ne kadar önemli olduğunun bilinci ile yola çıkan ve çocuklara eğlenirken öğrenmeleri için unutulmaz anlar yaşatmayı hedefleyen bir festival.

İstanbul Eylül Etkinlikler | Mutlu Çocuk Festivali
İstanbul Eylül Etkinlikler | Mutlu Çocuk Festivali

Aileler, kendi alanlarında uzman çok sayıda ünlü isimin söyleşisine katılırken, çocukların atölye alanlarında keyifli vakit geçirebileceği festivalde konserler, yeme-içme alanları, sergi alanları ve sürpriz yarışmalar olacağını söylemeye gerek yok. Daha da iyisi, Mutlu Çocuk Festivali katılımcı ailelerin, üretici ve tanınmış pek çok marka ile buluşmasına ve talepleri doğrultusunda bilgi edinmesine olanak sağlarken isterlerse alışveriş yapma imkânı da yakalayabiliyorlar.

 

Carl Cox presented by %100 Music

DJ’liğin sembol figürlerinden Carl Cox, 10 yıl aradan sonra ilk kez Türkiye’ye geliyor!

Carl Cox presented by %100 Music
Carl Cox presented by %100 Music

DJ Mag – Beatport Top 100 DJs 2018 sıralamasında bir numara seçilen, Mixmag dergisine göre son 25 yılın en iyi DJ’i olan Carl Cox, kendisi ile özdeşleşen sound’undan ve muhteşem sahne enerjisinden nemalanmak isteyenlere duyurulur.

Yorumlar