Journée Pâtisserie et Boulangerie

Fransa’nın dünyaca ünlü “patisserie” kültürünü İstanbul’un seçkin tatlılarıyla buluşturan ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’ nin bu yıl 2.’si düzenleniyor!

8 EKİM 2016 14.00 – 20.00 / Fransız Sarayı (Palais de France)

Fransa Başkonsolosluğu ve Hybrid işbirliğiyle düzenlenen, Fransa’nın dünyaca ünlü tatlı & patisserie  kültürünün Türkiye’deki profesyonel temsilcilerini, Türkiye’nin önde gelen  patisserie lezzetlerini ve bu kültürü sevenleri bir araya getiren ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’ yeni sürpriz lezzetleri ve sürpriz konukları  ile 8 Ekim’de Fransa Sarayı’nda ikinci kez gerçekleşecek.

Journée Pâtisserie et Boulangerie

Yemek kültürlerinin, kullandıkları dil ve tat ne olursa olsun insanları buluşturduğu fikrinden yola çıkan ve her iki ülkenin tatlı, patisserie ve fırıncılık kültürünü tanıtarak misafirlerine leziz bir deneyim yaşatmayı amaçlayan ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’, uluslararası niteliği ve görselliği ile de sektörde fark yaratan bir etkinlik olma özelliği taşıyor.

Fransa Başkonsolosu’nun yanı sıra Fransız ve Türk bürokratların da katılacağı, pazarın önde gelen tedarikçilerini tanıma, iş ilişkisi geliştirme ve network yaratma fırsatı da sunan ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’de, Fransa’nın rafine ve artisanal ‘pâtisserie’ lezzetlerine; kahveler, çaylar, kokteyller, müzik ve bol keyif eşlik edecek.

Biletlerin Biletix üzerinden satışa çıkacağı ve gelen konukların baştan çıkaran lezzetlerden gün boyu sınırsız olarak tadabileceği ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’e yurt içi ve yurt dışından birçok şef ve misafiri etkinliğe katılacak.

Journée Pâtisserie et Boulangerie

Fransa’nın dünyaca ünlü tatlı ve patisserie kültürünün Türkiye’deki profesyonel temsilcileri ve bu kültürün sevenleriyle buluşacağı ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’de, Fransız kültürünü ve eşsiz güzellikteki pastane ve fırıncılık ürünlerini yakından tanımak ve deneyimlemek isteyenler bir araya gelecek.

Yorumlar