Kaş’ta bir Nefeshane!

Kaş’ta bir Nefeshane!

“Tatile gitmek istiyorum ama kalabalıktan da bunalıyorum.” , “Denize gireyim ama akşam yıldızların altında takılayım.” , “Gümbür gümbür gürültü çekmek yerine bahçe işleriyle biraz haşır neşir olayım.”

Önümüz bayram, tüm tatil beldeleri birazcık mola vermek isteyenlerle dolu bunu biliyoruz. İnsanların üzerinden hoplayarak deniz ile kavuştuğunuz an; bitmeyen şezlong dertleri, tuzlu suyun yarattığı açlığa dayanamayacak haldeyken, uzun uzadıya beklenilen yemek siparişleri…

Kısacık tatil zamanınızda tek derdiniz; ayaklarınızı uzatmak ve özlediğiniz doğayı biraz içinize çekmekse, dinlenmek ve yukarıda sıraladığımız istekler doğrultusunda bir tatil geçirmek istiyorsanız; sizi Nefeshane ile tanıştıralım.

Kaş’ta bir Nefeshane!

Kaş’ın Çukurbağ köyünde; Kaş At Çiftliği’ne ve Düşler Akademisi’ne (http://www.duslerakademisi.org/) komşu olan Nefeshane’de şimdilik iki adet iki kişilik oda ve bir adet üç ya da dört kişilik ev bulunmakta. Uzun zamandır Kaş’ta yaşayan, kendi felsefelerini ve hayattan beklentilerini harmanlayarak;önce kendilerine ev kuran ekibin; güzel deneyimler paylaştıkça güzeldir diyerek, koca bir tesisten uzak butik olarak hayatını devam ettiren bir yer Nefeshane.

Kaş’ta bir Nefeshane!

Burada dilerseniz bahçeyle ilgilenebilir ya da doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Beş dakika yürüme mesafesindeki At Çiftliği’ne giderek, devin gözüne yaklaşık 1 saatlik at turu yapmayı kesinlikle denemen lazım!

Yine yürüme mesafesinde olan Düşler Akademisi Kaş’ı ziyaret edebilir ve yapılanlarla ilgili bilgi alabilirsiniz. Hiçbir şey yapmak istemezseniz de; gündüzleri evinizin verandasına oturup önünüzde uzanan eşsiz köy ve doğa sunumuyla, sonsuz huzurla bol bol nefes alıp, geceleri de şehirlerde yaşarken orada olduklarını bildiğimiz ama ne yazık ki göremediğimiz yıldızları çok net bir şekilde izleyerek geçirebilirsiniz. Ekip işleri olmadığı zamanda öyle yapıyormuş. 🙂

Kaş’ta bir Nefeshane!

Özgürlük, dingilik kafa boşalmak, doğa ile iç içe olmak en güzeli ama biraz da kalabalık ve hareket olsun derseniz; aracınızla veya 200 metre uzaklıktaki duraktan geçen minibüslerle 10 dakika sonra Kaş’ın merkezindesiniz.

Dalından sebzesini meyvesini koparıp, veranda da uzun uzadıya yeşili seyrederek dinginlik dolu bir tatil ve yakın zamanda Nefeshane bünyesine eklenecek olan kümes sayesinde, mis gibi yumurtalarında lezzet katacağı uzun uzadıya kahvaltılar da sizi bekliyor!

Kaş’ta bir Nefeshane!

 

Nefeshane’ye nasıl ulaşabilirsiniz?

Antik Phellos bölgesinde, Çukurbağköyünde bulunan Nefeshane; Kaş’a 9 km, Antalya’ya 180 km uzaklıkta bulunuyor. Uçakla Antalya’dan transferle 3 saatte, Dalaman’dan 2 Nefeshane’ye ulaşabiliyorsunuz ve sizin için transfer hizmetini isterseniz, ayarlayabiliyorlar.

Otobüsle geldiğinizde Kaş otogarından 40 dakikada bir kalkan Kaş-Çukurbağminibüsleriyle bulundukları yere 200 metre mesafedeki Kocaköy durağında inerek Nefeshane’ye ulaşabilirsiniz.

Facebook sayfası; https://www.facebook.com/nefeshanekas

Adres ve rezervasyon için iletişim numarası;

A: Çukurbağ Köyü, Kocaköy Mevkii No:54 Kaş – Antalya

T: 0533 461 8491

Fotoğraflar;   @ozgunerdem

Yorumlar