Paris Instagram Rehberi: En İyi Kareler Nerede?

Bu defa sizi Paris’in sokaklarında dolaştırmakla kalmıyoruz, aynı zamanda Instagram’da en çok ilgi görecek; herkesleri kıskançlıktan çatlatacak tüm fotoğraf fırsatlarını bir rehber haline getiriyoruz.

Eiffel ile başlayalım. Eiffel Tower o kadar çok fotoğraflandı ki siz içinde olun ya da olmayın fotoğrafa farklı bir dokunuş şart. #denemenlazım önerisi en iyi Eiffel fotoğrafı için Palais De Chaillot’un bahçelere doğru inen merdivenlerinde oturabilir hatta cesaret edebiliyorsanız üzerinde yürüyebilirsiniz.

Fotoğraf Referans: http://www.themandagies.com/

Paris’in sokakları ile devam edelim. Zaten sıradan sokakları bile oldukça güzel & dikkat çekici olan bu şehrin en renkli sokağında bir fotoğrafa ne dersin? Rue Cremieux’ta evlerin tam ortasında simetrik olarak durarak fotoğraf çekilmeni öneririz.

Saatlerce sokakları izleyebileceğin klasik Paris cafe’lerini en güzel nasıl fotoğraflarım dediğini duyar gibiyiz. Bizim 2 önerimiz var ; ya en kalabalık & en kaotik anında çekmelisin fotoğrafı ya da daha henüz açılmamışken cafe & restoranları fotoğraflayabilirsin.

Montmartre yani Ressamlar tepesi ise resmen fotoğraf için bir nimet. En meşhur Le Consulat, Maison Rose ve Sarmaşıklı Ev fotoğraflaman gereken 3 nokta.

 

 

Palais Royal’in bahçesinde yer alan Les Deux Plateaux eserine geçelim. Louvre müzesine çok yakın olan bu sarayın bahçesini henüz Instagram’da çok kimseler paylaşmamışken burayı da fotoğraflamak şart!

Son olarak Paris’in kapıları. En güzelleri nerede dersen Notre Dame kilisesinin bulunduğu minik adacık deriz. Kapı fotoğraflarında yaratıcılık sana kalmış ama bir tane ilham paylaşalım.

 

 

Yorumlar