Stres ve Günlük Rutinden Uzaklaşmak: Şehirde Yoga

Yoga, ardında derin bir felsefe barındıran, bin yıllardır var olan kadim bir bilim. Sanskritçe’de ‘birleşmek’ anlamına gelen ‘yuj’ kökünden türemiş. Yoga, fiziksel hareketlerin ötesinde, kelimenin tam anlamıyla sağlıklı ve mutlu bir yaşama kavuşmak için zihni rahatlatmayı, bedeni arındırmayı, duygu ve düşünce kontrolünü sağlamayı ve nihayetinde fiziksel, zihinsel ve ruhsal bütünlüğü amaçlayan ve bu esas üzerine kurulu bir yaşam biçimi. Altında derin bir bilim ve yaşam felsefesi yatıyor.

Şehir hayatında ise stres, günlük rutinin vazgeçilmez bir parçası. Trafikten işe, çocuklardan özel hayatımıza kadar yaşamımızın her alanına sinsice sızmış durumda. Eğer siz de çabucak sinirleniyorsanız, kronik yorgunluktan şikayetçiyseniz, rahat uyku uyuyamıyorsanız, geceleri dişlerinizi sıkıyorsanız, çabuk hastalanıyorsanız, unutkanlaştıysanız, odaklanamıyor ve yaşamdan tam olarak tat alamıyorsanız stresten payınızı almışsınız demektir.

Stres ve Günlük Rutinden Uzaklaşmak: Şehirde Yoga
Stres ve Günlük Rutinden Uzaklaşmak: Şehirde Yoga

“Sri Sri Yoga” ve “Ofiste Yoga” şehir hayatındaki stresinizi azaltabilir ve yönetebilirsiniz.

 

Sri Sri Yoga

Yoga; kaliteli, uzun ve sağlıklı bir yaşamın evrensel bilimidir. Yoga sadece fiziksel egzersiz değil, aynı zamanda vücudu, zihni ve ruhu uyuma sokan bir yoldur. Sri Sri Yoga, yogayı tüm yönleriyle size sunar. Sri Sri Yoga’da vücut formunuz ve sağlığınız için asanalar, rahat ve sakin bir zihin için nefes egzersizleri (pranayama) ve çeşitli meditasyonlar, ruhsal derinliğiniz için yoga bilgisi bir bütün halindedir. Sri Sri Yoga, bedeni, zihni ve ruhu uyum içinde bir araya getiren, nazik olduğu kadar da güçlü bir disiplindir.

İstanbul Fenerbahçe’deki stüdyomuzda ve Bodrum’da ayda 2 kere gerçekleştirdiğimiz “Sri Sri Yoga” workshop’larına katılabilirsiniz.

 

Ofiste Yoga

Avrupa ve Amerika’da pek çok şirket, çalışanların sağlığı, odaklanma yetisi, üretkenlik ve yaratıcılığı üzerindeki etkiyi gözlemledikleri için çalışanlarının yoga derslerine sponsor oluyorlar. Ofisinizde, iş kıyafetlerinizle dahi gevşemeye vakit ayırabilirsiniz. Oturduğunuz yerden nefes egzersizleri, nefesle birlikte esneme hareketleri ve meditasyon uygulamaları yapabilirsiniz.

Ofiste kendinizle geçirdiğiniz birkaç dakika vücudunuzda biriken toksinleri atmaya, zihninizdeki düşünceleri dağıtmaya, enerjinizi yükseltmeye, odaklanma kapasitenizi arttırmaya ve sinir sisteminizi rahatlatmaya yardımcı olur. Eğer şirketiniz vizyoner yeni dünya şirketlerinden biriyse ve ofisinizde bir yoga eğitmenine sponsor olmuşsa, sizden şanslısı yok demektir!

Stres ve Günlük Rutinden Uzaklaşmak: Şehirde Yoga
Stres ve Günlük Rutinden Uzaklaşmak: Şehirde Yoga

Tüm bu yoga programların uygulanması sonucunda;

  • Bağışıklık sisteminiz güçlenir.
  • Endişe ve panik atak, depresyon, uyku bozuklukları, yorgunluk ve yüksek tansiyon gibi kronik hastalıklarınızı ve ağrılarınızı önleyebilir ya da tümüyle ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Enerjiniz artar.
  • Kilonuz azalır.
  • Cildiniz daha parlak ve berrak olur.
  • Stresle başa çıkabilme yeteğiniz artar
  • Kendinize güveniniz artar ve sosyal ilişkilerde daha fazla uyum sağlayabilirsiniz.

Şehirdeki stresle başa çıkabilmek ve ruh sağlınıza daha iyi bakmak istiyorsanız harekete geçin! Size ilham olması içinde kendi dönüşüm hikayemi anlattığım “Zehirli Masallar” kitabımı da okumanızı öneririm!

Yorumlar