Türkiye’den Dövme Sanatçıları ve Modelleri

Çok eski çağlardan beri varolan bir şey dövme. Sebebi ise sanıyoruz, insanın her zaman güzellik ve estetik arayışında olması. Siz de dövme yaptırmayı düşünenlerdenseniz, popüler dövme sanatçıları ve modelleri listemize göz atabilirsiniz.

Not: Sıralama herhangi bir derecelendirme belirtmemektedir.


1) Resul Odabaş

Dövme Modelleri - Resul Odabaş
Dövme Modelleri – Resul Odabaş

Cihangir’de çalışmalarını sürdüren Resul Odabaş, canlı tonlarına bayıldığımız suluboya dövmeleriyle ünlü. Sembolik ya da figüratif çizimlerini geometrik desenlerle bütünleştiren sanatçı, dotwork de yapıyor.  Randevu almak için şuradan yararlanabilirsiniz.

 

2) Erensu Ekmekçiler

Dövme Modelleri - Erensu Ekmekçiler
Dövme Modelleri – Erensu Ekmekçiler

Geometrik minimal dövmeleriyle öne çıkan Erensu, yaptığı dövmelerin içine zaman zaman ufak renkli dokunuşlarda da bulunuyor. Çalışmalarına Beyoğlu’nda bulunan Basic Ink Studio’da devam ediyor.

instagram: @erensuekmekciler


3) Can Gürgül

Dövme Modelleri - Can Gürgül
Dövme Modelleri – Can Gürgül

İzmir merkezli dövme sanatçısı Can Gürgül; hem oldschool, hem sürreal bir tarza sahip. Parlak renkli çalışmalarıyla dikkatimizi çeken Gürgül, home studiosunda dövme yapıyor. Yurtdışında birçok ortaklığa olan sanatçı, zaman zaman İstanbul’a da geliyor. Kendisini takipte kalmak ve randevu almak istiyorsanız, buraya göz atın.

Instagram: @cangurgul


4) Erdem Ordu

Dövme Modelleri - Erdem Ordu
Dövme Modelleri – Erdem Ordu

Beyoğlu’nda bulunan Erdem Ordu, minimal ve dotwork çalışmalarını çok beğendiğimiz dövme sanatçılarından. Floral desenler, geometrik çizgiler ve ufak figürleri başarıyla uygulayan Ordu, sürreal tarzı sevenlerin dövme yaptırmak isteyeceği bir isim. Kendisine buradan ulaşabilirsiniz.


5) Uğur Demirci

Dövme Modelleri - Uğur Demirci
Dövme Modelleri – Uğur Demirci

Kadıköy’de yer alan Uğur Demirci, siyah ağırlıklı sürreal çalışmalarıyla beğendiğimiz bir isim. Dotwork ve Linework dövmeleriyle ünlü olan dövme sanatçısı, doğa ve hayvanları içeren figürlerde son derece iddialı. Randevu almak isterseniz, burayı ziyaret edebilirsiniz.


6) Ilgın Özdoğan

Dövme Modelleri - Ilgın Özdoğan
Dövme Modelleri – Ilgın Özdoğan

İzmir’de sanatını sürdüren bir başka dövme sanatçısı Ilgın Özdoğan. Çizimlerinde doğa, hayvanlar, floral konseptleriyle dikkat çekiyor. Oldschool ya da geometrik çalışmaları da bulunan Özdoğan, aynı zamanda sanatla ilgili yazılar yazıyor.

Instagram: @ilginozdogan

 

7) Çağatay Ateş

Dövme Modelleri - Çağatay Ateş
Dövme Modelleri – Çağatay Ateş

1996 yılından beri dövme yapan Çağatay Ateş, aynı zamanda da efsane rock grubu Whiskey’nin bas gitaristidir. Işık ve gölge tekniklerini kullanarak ilüzyon yaratan dövmeler yaratan Çağatay, Kadıköy Negatif Tattoo’da çalışmalarına devam ediyor.

instagram: @cagatay.ates

 

8) Biçem Şinik

Dövme Modelleri - Biçem Şinik
Dövme Modelleri – Biçem Şinik

Geometrik ve dotwork çalışmalarıyla öne çıkan sanatçı Biçem, dünya çapında ismini duyuranlardan. Instagram hesabından işlerine göz atabilir, kendisi ile mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

instagram: @bicemsinik

 

9) Utku Ravi Sunaç

Dövme Modelleri - Utku Ravi Sunaç
Dövme Modelleri – Utku Ravi Sunaç

Renkli / renksiz büyük dövmeler konusunda birçok çalışması olan Utku, Moda’da bulunan Comics Tattoo Art’ta çalışmalarına devam ediyor.

instagram: @utkuravisunac

 

10) Danny Garcia

Dövme Modelleri - Danny Garcia
Dövme Modelleri – Danny Garcia

Uzun yıllardır İstanbul’da dövme yapan sanatçı Danny Garcia, tüm dövme stillerinin yanı sıra kendi tarzını yansıttığı Old Skool çalışmaları ile de öne çıkıyor.

instagram: @dannygarciatattooer

 

11) Deniz Çıldam

Dövme Modelleri - Deniz Çıldam
Dövme Modelleri – Deniz Çıldam

Genel olarak minimal linework, avant garde tarzlarla geleneksel dövmeyi birleştiren Deniz, çalışmalarına Golden Arrow Tattoo’de devam ediyor.

instagram: @deniz.cildam


12) Uğur Hasekin

Dövme Modelleri - Uğur Hasekin
Dövme Modelleri – Uğur Hasekin

Tattoom Gallery Nişantaşı’nda çalışmalarını sürdüren Uğur Hasekin, tasarımlarında yumuşak geçişleri, gölgelendirmeleri ve minimal çizgileri başarıyla uygulamasıyla dikkatimizi çekiyor. Hasekin’e, buradan ulaşabilirsiniz.

 

13) Jefree Naderali

Dövme Modelleri - Jefree Naderali
Dövme Modelleri – Jefree Naderali

Farklı ve başarılı çalışmalarıyla son zamanların öne çıkan isimlerinden olan Jefree, Tattoom Gallery’de çalışmalarına devam ediyor.

instagram: @jefreenaderali

 

14) Eray Kaynak

Dövme Modelleri - Eray Kaynak
Dövme Modelleri – Eray Kaynak

Vektörel minimal çalışmalarıyla dikkat çeken isimlerden biri olan Eray’a instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

instagram: @eray.ink

 

15) Gülşah Karaca

Dövme Modelleri - Gülşah Karaca
Dövme Modelleri – Gülşah Karaca

İki alanda uzman olmanın işimizi nasıl etkileyeceği sorusuna müthiş bir cevap Gülşah Karaca’nın işleri. Biyoloji alanında eğitim almış olan sanatçı, doğa ilhamlı çizimleriyle bizi büyüleyen isimlerden. Figüratif ve sürreal dünyasında kaybolabileceğiniz Karaca’dan randevu almak için şu adresten yardım alabilirsiniz.

 

16) Ayhan Karadağ

Dövme Modelleri - Ayhan Karadağ
Dövme Modelleri – Ayhan Karadağ

Çalışmalarının yanı sıra hijyen ve dövme bakımına ayrıca önem veren Ayhan, şu an Kadıköy’deki stüdyosunda çalışmalarına devam ediyor.

instagram: @ayhankrdg

 

17) Koray Karagözler

Dövme Modelleri - Koray Karagözler
Dövme Modelleri – Koray Karagözler

Sulu boya tarzı ile öne çıkan başarılı sanatçı Koray, stüdyosu Antalya’da bulunduğundan civarlardaki dövme meraklıları için müthiş bir fırsat.

instagram: @koray_karagozler

 

18) Ahmet Cambaz

Uykusuz dergisinin de çizerlerinden olan Ahmet, özellikle ayak bileğine yaptığı dövmelerle fark yaratıyor. Ahmet Cambaz şu an Flap.ink adlı kendi stüdyosunda çalışmalarına devam ediyor.

instagram: @ahmet_cambaz

 

Yurtdışında çalışmalarına devam edenler;

Emrah Özhan

Dövme Modelleri - Emrah Özhan
Dövme Modelleri – Emrah Özhan

Geometrik ağırlıklı çalışmalarıyla ünlenen Emrah Özhan, çoklu disiplinler arası işler sergileyen bir sanatçı. Özellikle tasarım ve illüstrasyon alanlarında karşılaştığımız en başarılı isimlerden! Moda’da önceden Dramatik isimli dükkanında dövme yapan sanatçı, şu anda çalışmalarına Brooklyn New york’dan devam ediyor.

Instagram: @emrahozhan

 

Eva Karabudak

Dövme Modelleri - Eva Karabudak
Dövme Modelleri – Eva Karabudak

New york Bang Bang Tattoo’de sanatına devam eden Eva Karabudak, yaptığı yuvarlak kompozisyonlu, tablo benzeri ve dotwork ağırlıklı çalışmalarıyla ününü Türkiye sınırlarının dışına çıkarmıştı. Başarılı gölgelendirmeleri ve ufak boyutlarına rağmen oldukça detaylı olan dövmelerinin yanı sıra, kanaviçe tarzındaki çizimleri birçok yabancı sitede içerik olarak yer alıyor.

Instagram: @evakrbdk

 

Barış Yeşilbaş

Barış Yeşilbaş
Barış Yeşilbaş

Soyut, suluboya ve geometrik tasarımların birleşimi dövmeleriyle ilgimizi çeken Barış Yeşilbaş, kurumsal hayat tecrübesine de sahip. Ancak aradığını dövme sanatında bulmuş. Birçok kişiye ilham verici nitelikte bir hikayesi olan Yeşilbaş şu an New york’da çalışmalarına devam ediyor.

Instagram: @barisyesilbas

 

Okan Uçkun

Dövme Modelleri - Okan Uçkun
Dövme Modelleri – Okan Uçkun

Kadıköy’de bulunan Okan Uçkun, “edgy” diyebileceğimiz minimal ve linework çalışmalarıyla listemizde yer alıyor. Tasarımlarında her zaman kusursuzluğu arayan Okan, dövmenin tamamlayıcımız olduğu inancıyla hareket ediyor. Görsel sanatların diğer alanlarının ve mimarinin de içinde olan sanatçı şu an Bang Bang Tattoo, New york’da çalışmalarına devam ediyor.

Instagram: @okanuckun

Yorumlar