Berlin’den Konsept Mekanlar

Aradığınız tüm sakinliği ve tüm koşuşturmacayı birer sokak arayla bulabileceğiniz güzel şehir Berlin! Sizin de yolunuz düştüğünde görmeniz gereken trend mekanları & denemeniz gerekenleri listeledik.

 

DO YOU READ ME ?!

Do you read me?! moda, sanat, tasarım, mimari gibi alanlarda dünyanın her yerinden toplanan kaynak ve dergilerin bir araya geldiği konsept dükkan. Yalnızca dergilerin kapaklarına bakmak için bile gidilir.

doyoureadme2

Adres: Auguststrasse 28 10177 Berlin-Mitte

 

THE BARN

Do you read me?! ’nin çapraz sokağında. Auguststrasse civarına gelmişken 2 keşif de tamamlanmalı, kahve molası burada verilmeli. Berlin’in öncü ve en iyi roastery & coffee shop’larından biri olarak anılan Barn, o kadar ufacık ki en fazla 5 masalık iç alanı var. Nitelikli kahvesi + 3.nesil demleme yöntemleri ile kahve severlerin uğraması gereken bir durak.

the-barn-2-

Adres: Auguststrasse 58, 10119 Berlin-Mitte

 

TEA & PAPER

Dünyanın tüm çayseverleri birleşin! Burası bir cennet. Harika kutu tasarımları ile hepsini koleksiyon yapmak isteyeceğiniz bin bir çeşit çay dolu bu ufak ve sade tasarımlı dükkan, kırtasiye severleri de unutmamış. Bir köşesini de kağıt, defter ve kartpostala ayırmış.

tea-paper-2

Adres: Bleibtreustrasse 4,10623

 

LUIBAN

Deftere doymayanlardan mısınız? LUIBAN sizin için el yapımı, renk renk desen desen kağıtlar, zarflar ve defterler hazırlamış, sizi bekliyor.

Luiban-3

Adres: Rosa-Luxemburg-Straße 28, 10178 Berlin

 

CAFE OLIV

Berlin diyince akla hemen gelen bol kalorili kızartmalara inat , Cafe Oliv organik, raw ve doğal mutfağın savunucusu olmuş. Kahvaltıdan, öğle yemeğine farklı öğünlere hitap eden bir menüsü var. Biz de ekşi maya ekmeği üzeri fırınlanmış omletlerinden ve güzel kahvelerinden tattık. Cafe’nin yalnızca karnınızı değil içindeki fengshui köşesi ise ruhunuzu da doyurması hedeflenmiş.

cafe-oliv-2

Adres: Münzstraße 8, 10178 Berlin, Almanya

Yorumlar