Epic Fair: Palmiyeler Altında Müzik

İzmirliler bilir. Çocukluk yıllarında Kültürpark Fuar’da geçirilen yazlar en unutulmayan anlardandır. Hele ki fuar gazinolarında izlenen dev isimlerin konserleri… Peki bu nostaljik havayı yeniden yaşamak, alternatif sahnenin en iyilerini dinlemek istemez misiniz? Hem de yeniden Fuar gazinolarından birinde! O halde sizi Epic Fair’e alalım.

İzmir’in eski fuar gazinolarına selam çakarak bağımsız müzik sahnesinin isimlerinin ağırlandığı bir müzik festivali Epic Fair.  İlki geçen sene gerçekleşen etkinlik, bu sene daha çok canlı performans ile karşımızda.

Pübliko ve Apeiron Collective tarafından düzenlenen Epic Fair, 90’lı yıllara kadar altın çağını yaşamış Kübana Gazinosu’nun palmiyelerle çevrili atmosferinde gerçekleşiyor. 8 Nisan Cumartesi günü müziğin en iyilerini müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanan festival, line-up’ı ile küçük çaplı bir heyecan fırtınası yaratıyor.

Program Matine ve Suare olmak üzere iki bölümde sunuluyor.

Matine bölümünde;

Apeiron Soundsystem, Dj NoFrost ve Bant Mag Dj Set ile açılışın yapılacağı festivalde; Soul ve R&B köklerinden beslenen elektronik müzik prodüktörü Kerem Akdağ, California sound’unu İzmir’in palmiyeleriyle bir araya getiren New Wave ve Neo-Psychedelia müziğinin başarılı temsilcilerinden Palmiyeler sahnede olacak.

Matine

  • 14:00 DJ NoFrost
  • 15:00 Bant Mag. Dj Set
  • 16:00 Kerem Akdağ
  • 17:00 Palmiyeler

Suare bölümünde ise;

2006’dan bu yana yürüttükleri karanlık pop faaliyetlerine yeni şarkılarıyla son hız devam eden, Berna Göl ve Ekin Sanaç’tan oluşan bas ve synthesizer ikilisi Kim ki O, suare bölümünün açılışını yapacak. Synth-pop ve new-wave ağırlıklı ilk albümleri Fantezi Müzik ile sıkı bir hayran kitlesi yaratan Jakuzi; etkileyici vokali, melankoli ile aşırı mutluluk arasında gidip gelen müzikleriyle Epic Fair sahnesinde olacak.

Cosmic Chill – Electro Kraut şeklinde tanımladığı müziğini, İzmirli müzikseverlerle buluşturacak olan Islandman iseyoğun emprovizasyona dayalı canlı müziği ile ruhumuzu beslemeye hazırlanıyor. The Guardian ve Record Collector gibi pek çok prestijli yayından övgüler toplayan, 20 yıllık müzikal yolculuklarını anlattıkları yeni albümleri XX’in ardından ilk kez İzmir’de çalacak olan Türk Psikedelik müziğinin kendine has ekiplerinden BaBa ZuLa ise festivalin enerjisini zirveye taşıyarak Epic Fair’in kapanışını yapacak.

Suare

  • 19:00 Kim Ki O
  • 20:00 Jakuzi
  • 21:00 Islandman
  • 22:00 BaBa ZuLa

 

Murat Can Uysal

Yorumlar